Reuters: Європейський Союз розробляє мільярдні заходи у відповідь на імпорт з США | Еспресо

У найближчі дні держави Європейського Союзу мають намір об'єднати свої зусилля для протистояння митам, які ввів президент США Дональд Трамп. Вони, ймовірно, ухвалять перший пакет спеціальних заходів у відповідь на ці дії. Зокрема, мова йде про додаткові мита на американські товари на загальну суму до 28 мільярдів доларів.
Автори зазначили, що група з 27 держав стикається з імпортними тарифами на сталь, алюміній та автомобілі, що становлять 25%, а також з "взаємними" митами у розмірі 20% на практично всі інші категорії товарів, які почали діяти з середи, 2 квітня.
Тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, стосуються приблизно 70% експорту Європейського Союзу до США, вартість якого торік досягла 532 мільярдів євро (585 мільярдів доларів). Існує можливість введення додаткових мит на такі товари, як мідь, фармацевтичні продукти, напівпровідники та деревина.
Європейська комісія, що займається торговельною політикою Європейського Союзу, у понеділок ввечері представить державам-членам перелік американських товарів, на які планується ввести додаткові мита у відповідь на введені Трампом тарифи на сталь і алюміній. Цю інформацію повідомляє Reuters, підкреслюючи, що мова йде про більш цілеспрямовані заходи замість загальних взаємних обмежень.
В асортименті будуть американське м'ясо, крупи, вино, деревина і одяг, а також жувальна гумка, зубна нитка, пилососи та туалетний папір.
Особливу увагу та суперечки всередині ЄС викликало питання бурбона. Єврокомісія пропонувала запровадити на нього мито у 50%, після чого Трамп пригрозив у відповідь ввести мито у 200% на алкогольні напої з ЄС, якщо цей крок буде реалізовано.
Читайте також: Трамп попередив про можливість запровадження мит у розмірі 200% на алкогольні напої з Європейського Союзу.
Експортери вина - Франція та Італія - вже висловили стурбованість. Як зазначають автори, Європейський Союз, економіка якого значною мірою залежить від вільної торгівлі, прагне заручитися максимально широкою підтримкою всередині блоку, щоб посилити тиск на Трампа й зрештою змусити його сісти за стіл переговорів.
Повідомляється, що в понеділок у Люксембурзі пройде перша загальноєвропейська політична зустріч після оголошення Трампа про значні тарифи. На цій зустрічі міністри торгівлі з усіх 27 держав-членів ЄС планують обговорити вплив цих мит на економіку та шляхи реагування на цю ситуацію.
Європейські дипломати заявили, що головна мета цієї зустрічі - виробити спільну позицію: показати готовність вести переговори з Вашингтоном щодо скасування тарифів, але водночас продемонструвати рішучість у разі провалу перемовин відповісти власними обмеженнями.
"Після Брекзиту ми найбільше боялися, що країни почнуть укладати окремі двосторонні угоди й це зруйнує єдність ЄС. Але за три-чотири роки переговорів цього не сталося. Звісно, зараз ситуація інша, але всі розуміють, що спільна торгова політика - це в інтересах кожного", - зазначив один із дипломатів.
Дональд Трамп 2 квітня повідомив про запровадження мінімальних мит у розмірі 10% на практично всі імпортовані до Сполучених Штатів товари, які почнуть діяти з 9 квітня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав держави, на які накладено мита, утриматися від швидких відповідних дій, оскільки він вважає, що це може призвести до подальшого загострення ситуації.
Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".
Після введення мит Трамп також пообіцяв, що США будуть сильнішими.