Аналітичне інтернет-видання

Ризики замороження конфлікту: чому угода з Росією може ще більше підвищити небезпеку для України.

Жодні домовленості з Росією не дають гарантій їх дотримання, а ризики для України лише зростають.

В інтерв'ю на Радіо NV в.о. виконавчого директора Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, аналітик з питань безпеки Тарас Жовтенко висловив свої думки з цього приводу.

Ми не можемо не враховувати гіркий досвід виконання Мінських домовленостей, адже Росія регулярно порушувала всі перемир'я та режими припинення вогню, коли це відповідало її інтересам. Тому немає підстав сподіватися на інший сценарій цього разу.

Проте ключовим тут є умови, на яких таке перемир'я може бути досягнуто. По-перше, це позиція США. Майбутня адміністрація президента США, зокрема політика Дональда Трампа, може відіграти важливу роль. Але тільки жорсткий тиск на російський режим здатний змусити Кремль іти на поступки. І тільки через силовий підхід у переговорах можна досягти реального результату.

По-друге, умови для заморожування конфлікту повинні бути зрозумілими та прийнятними для громадян України. Однак навіть після можливого припинення бойових дій Росія може активізувати свою гібридну агресію. Вона посилить свій вплив, використовуючи різноманітні гібридні інструменти, намагатиметься дестабілізувати українське суспільство, розколюючи відносини між політичним та військовим керівництвом країни і народом. Це ті виклики, з якими нам доведеться боротися, щоб протистояти негативним і руйнівним російським гібридним впливам.

Заморожування війни створить лише ілюзію миру, яка буде використана Росією для відновлення сил і подальшого посилення агресії.

Тарас Жовтенко є фахівцем з міжнародної безпеки в Фонді "Демократичні ініціативи", названому на честь Ілька Кучеріва.

Читайте також