Румунський міністр висловив невдоволення щодо Зеленого курсу ЄС та рекомендує звернути увагу на приклади політики Трампа.
Міністр енергетики Румунії оголосив про підготовку звіту, в якому висвітлюються негативні наслідки Європейського зеленого курсу для енергетичної галузі країни. Він також висловив думку, що Європі варто звернути увагу на стратегію нового президента США Дональда Трампа.
Як повідомляє News.ro, пише "Європейська правда", про це заявив міністр енергетики Себастьян Бурдужа.
Міністр у своїх соціальних мережах повідомив про підготовку всебічної доповіді, яка розкриває негативні наслідки політики Європейського зеленого курсу для енергетичної галузі. Він зазначив, що Румунія має "всі ресурси" для того, щоб стати енергетичним лідером у регіоні, але її стримують надмірна бюрократія та Зелений курс, які, за його словами, не враховують реальні обставини.
Міністр висловив думку, що Європа потребує не стільки Зеленого курсу, скільки "зваженого підходу". Він підкреслив, що політика ЄС, спрямована на "озеленення" економіки, хоча й має добрі наміри, насправді перетворює економіки європейських держав на "жертв бюрократії", оскільки її принципи не відповідають реаліям життя. На його переконання, ЄС слід організувати дискусію про те, чи варто продовжувати цю політику в майбутньому, і якщо так, то яким чином.
У виступі Маріо Драгі зазначається, що Європейський Союз, який у 2024 році відповідав лише за 3% світового видобутку вугілля та створював менше 5% глобальних викидів CO2, впроваджує одну з найсуворіших екологічних політик. Проте, це не веде до економічного процвітання.
Президент Трамп вчора продемонстрував усьому світу, що демократії сильні лише тоді, коли у них сильна економіка. А що робить економіку сильною? Вона виробляє надійну, доступну, достатню енергію. Енергію, завдяки якій працюють заводи, ціни невисокі, у всіх родин достатньо їжі на столі", - заявив Бурдужа.
На його думку, Румунія має "набратися сміливості сказати все так, як є".
"Європейці заслуговують на те, щоб платити за енергію менше, і ми можемо запропонувати рішення. Все просто: масштабне виробництво енергії означає низькі ціни, низькі ціни - це дешевші товари і послуги у ЄС, що означає кращу якість життя для кожного румуна і кожного європейця, більш високі заробітні плати і краща європейська конкурентоздатність. Це просте рівняння, з яким має погодитись Єврокомісія", - заявив він.
Нагадаємо, Трамп серед перших своїх президентських рішень з поверненням до Білого дому наказав вийти з Паризької кліматичної угоди.
Також він оголосив національну надзвичайну ситуацію в енергетиці - вперше в історії США, - що може розблокувати нові повноваження для призупинення дії певних екологічних правил.
Він почав процес скасування норм епохи Байдена, які регулювали викиди від легкових автомобілів і легких вантажівок, що стимулювали автовиробників до збільшення виробництва електричних автомобілів. Також було скасовано вимоги щодо енергоефективності для посудомийних машин, душових насадок та газових плит, а Аляска була відкрита для розширеного буріння нафтових і газових свердловин.