Аналітичне інтернет-видання

Служба безпеки України виявила елементи китайського виробництва в безпілотниках, які використовувалися агресорами для атак на Київ. Відповідну заяву зробили в Міністерстві закордонних справ. Фото.

Співробітники Служби безпеки України виявили в ударних БПЛА, якими країна-агресор атакувала Київ у ніч проти 4 липня, компоненти китайського виробництва. Зокрема, на деталях безпілотників "Герань" було маркування підприємства-виробника КНР.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ 4 липня. Там зазначили, що наразі збирають усі докази російської атаки по Києву і документують злочини окупантів.

Слідчі Служби безпеки України виявили у безпілотному літальному апараті "Герань" (російська модифікація дрону "Шахед") елементи, виготовлені в Китаї. Це підтверджує маркування виробника "Suzhou Ecod Precision Manufacturing Co., Ltd" на знайдених деталях, як зазначається в офіційному повідомленні.

У відомстві додали, що ці деталі, зокрема й елементи кріплення для катапультного запуску, були вилучені з безпілотників, якими російські війська вдарили по столиці.

Служба безпеки України розцінює цей удар як воєнний злочин і вже відкрила кримінальне провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України.

У той же час, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга охарактеризував присутність китайських елементів у російських безпілотниках як "іронію долі".

"Яка іронія долі. Після сьогоднішньої масованої російської повітряної атаки на Україну ми виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового безпілотника "Шахед-136"/"Герань-2", який був виготовлений в Китаї і поставлений зовсім недавно. А напередодні будівля Генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень в результаті російських ударів по місту", - йдеться в повідомленні політика.

Він підкреслив, що російський лідер Володимир Путін не має наміру припиняти війну та терор, спрямовані проти українського народу. Навпаки, керівник Кремля залучає нові ресурси до цього конфлікту, включаючи військових з Північної Кореї, зброю з Ірану та певні китайські виробництва.

"Безпека в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні перебуває у тісному зв'язку одна з одною. Це не боротьба за пріоритети. Опір російській агресії та терору в Європі безпосередньо сприяє укріпленню стабільності на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні", - зазначив Сибіга.

Міністр закордонних справ закликав Сполучені Штати та міжнародну спільноту збільшити тиск не лише на московський режим і його військові витрати, а й на всіх, хто підтримує військові амбіції Росії та дозволяє диктатору продовжувати вбивства українців. Час на вагання вже минув.

Нагадуємо, що в ніч на 4 липня Росія завдала удару по Києву, використовуючи ракети та ударні й імітаційні безпілотники. У кількох районах столиці було зафіксовано падіння уламків, що спричинило пожежі, а також постраждали мирні жителі, є загиблий.

Як повідомляв OBOZ.UA, Володимир Зеленський відреагував на чергову атаку Росії на Україну у ніч на 4 липня. За його словами, це був один з наймасштабніших ударів, загалом росіяни спрямували на українську територію 550 цілей. Гарант зауважив, що перші повітряні тривоги в українських містах та регіонах почали лунати майже одночасно з початком обговорення в медіа телефонної розмови президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним.

Читайте також