Аналітичне інтернет-видання

Що потрібно зробити Трампу, щоб примусити Путіна до переговорів: The Telegraph визначив єдиний можливий крок.

Якщо Дональд Трамп дійсно має намір ввести жорсткі санкції проти Росії, він міг би вжити одного термінового дипломатичного заходу. Президент США може відправити представника не в Москву, а до Пекіна, щоб сповістити китайських лідерів про те, що їм залишилося лише 50 днів, перш ніж Сполучені Штати запровадять 100-відсоткові тарифи, якщо вони не припинять імпорт російської нафти.

Цю інформацію публікує The Telegraph.

Тоді Сі Цзіньпін міг би звернутися до свого молодшого партнера Володимира Путіна та запропонувати Росії уникнути цього результату, погодившись на припинення вогню в Україні. Але публічних ознак того, що щось подібне станеться, немає, і залишається небезпека, що після закінчення 50 днів Трамп не виконає своїх обіцянок.

Конфлікт в Україні продовжуватиметься, як і раніше, а Путін зможе уникнути найжорсткіших обмежувальних заходів, які можуть бути введені Сполученими Штатами.

"Врешті-решт, ми вже опинялися в подібній ситуації раніше. Трамп неодноразово висловлював критику щодо стійкості Путіна та обіцяв вводити нові санкції", - йдеться у статті.

29 травня він повідомив: "Упродовж наступних двох тижнів ми з'ясуємо, чи має Путін намір нас підкупити".

Два тижні минуло без жодних дій. Новий 50-денний зворотний відлік може закінчитися так само.

Цікаво відзначити, що з моменту свого повернення до Білого дому шість місяців тому, Трамп не запровадив жодних нових санкцій проти Росії. Всі існуючі обмеження вразливі до обходу, оскільки цільові країни завжди знаходять способи їх уникнути. Щоб ефективно реагувати на ці виклики, необхідно постійно модернізувати та посилювати санкції, закриваючи всі нові лазівки. Тому Великобританія та Європейський Союз регулярно оголошують про нові заходи проти Росії кожні кілька місяців. Натомість, з моменту свого вступу на посаду в січні 2025 року, Трамп не вживав жодних дій, що призвело до поступового зменшення ефективності американських санкцій.

"І ось, незважаючи на зростання, протягом найближчих 50 днів нічого не відбудеться. Не дивно, що після оголошення президента Московська фондова біржа різко підскочила. Проте ринки можуть помилятися, і цього разу ситуація може складатися зовсім інакше," -- зазначають у виданні The Telegraph.

Проте, якщо Трамп почне постачати Україні сучасні види озброєнь, зокрема ракети великої дальності, здатні завдавати ударів по російських цілях, і якщо він надасть Києву дозвіл на їх використання в таких цілях, тоді Путін зрозуміє, що американська політика зазнала істотних змін.

"Путін мав би вже зрозуміти, що пан Трамп щиро роздратований тупою впертістю російської дипломатії. Виступаючи в Овальному кабінеті, президент США сказав, що він думав, що мирна угода в Україні на горизонті "близько чотирьох разів", але "ми все ще говоримо", і "це просто продовжується і продовжується", -- пишуть автори.

Путіна це, напевно, не турбувало б, якби Трамп був готовий звинувачувати Володимира Зеленського у безвихідній ситуації. Однак, ситуація, здається, поступово набирає обертів, адже Україна погодилася на мирні пропозиції США ще 11 березня. Водночас, Путін лише активізував свої атаки, запускаючи ще більше безпілотників і балістичних ракет по містах України.

Експерти зазначають, що в конкурентній боротьбі за формування громадської думки про Трампа, що є основою всієї політики Сполучених Штатів, Путін, здається, вперше зазнає поразки. Трамп більше не готовий захищати свого російського партнера.

Невдовзі стане ясним, що думає Путін про санкції, які обіцяє ввести Трамп.

"Якщо Росія повернеться за стіл переговорів зі зміненим набором вимог, можливо, визнавши, що вона ніколи не отримає жодного дюйма української території, тоді пан Трамп зможе змусити Путіна змінити свою позицію", -- йдеться у матеріалі.

Однак існує ймовірність, що Путін просто зосередиться на бездіяльності, очікуючи, що "останній термін пройде так само спокійно", як і попередній.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вкотре заявив про своє розчарування російським "фюрером" Володимиром Путіним. Втім, додав, мовляв, стосунки з диктатором ще не закінчив.

"Я відчуваю розчарування щодо нього, проте це ще не кінець нашої співпраці. Мене справді засмучує його поведінка," -- зазначив глава Білого дому у відповідь на запитання BBC.

Також президента США розпитали про його довіру до російського лідера. Трамп відповів, що "майже нікого не вважає надійним". За його словами, він чотири рази вважав, що угода з Кремлем може стати реальністю.

Читайте також