Сергей Фурса: Как действия россиян и китайцев подталкивают Трампа к экономическому краху? -- Блоги | OBOZ.UA
Все заметили, как русский представитель сообщил Трампу о том, что против него планируют организовать цветную революцию? Трамп, вероятно, услышал это. И, в конечном итоге, это самое важное.
Существует ли возможность избежать глобального кризиса?
Далее текст на языке оригинала
Дійсно, це так. Навіть незважаючи на суттєве зниження фондових ринків. Це зниження відбулося на фоні дуже високих цін на ринках, проте бульбашки ще не лопнули. Фактично, наразі ринки просто змінили курс і рухаються вниз. Вони знижуються з історичних максимумів, які протягом останніх років постійно оновлювались. Тому важливо обережно ставитися до заголовків про "найбільші втрати в історії", адже вони враховують абсолютні цифри, а не відносні. Оскільки вартість активів ніколи не була такою високою, будь-яке падіння виглядає значним у абсолютному вимірі.
Але наразі зниження не є рекордним. Поки що. Хоча воно і досить значне. Зниження основного індексу американських ринків на 11 відсотків за два дні - це дійсно видатна подія.
Що потрібно, щоб ситуація покращилась? Чудо.
Чому це може бути розцінено як диво? Тому що існує необхідність в зміні руйнівної політики на більш раціональну. Перш ніж це здійснити, слід, в першу чергу, припинити торговельну війну. Але хто ж візьме на себе цю відповідальність? Чи може це бути Трамп, який впевнений у своїй непомильності? Йому на вушко нашептують росіяни, стверджуючи, що його дії абсолютно правильні, а всі протестуючі – просто підступні супротивники. Говорять, що таємний "глибокий державний" апарат планує кольорову революцію в США, і лише мудрий Трамп здатний цьому запобігти. Або ж це Трамп, якого китайці провокують на нові ескалації в торговельній війні? І, напевно, він не зверне уваги на сигнали, що йдуть ззовні. Особливо, якщо врахувати, що наразі проти Трампа виступають ті, хто раніше голосував проти нього. Це не є вагомою причиною для його реакції.
Коли ж можна очікувати наслідків? По-перше, Трамп, чомусь, переконаний, що їх не буде. А по-друге, тоді може бути вже запізно. Коли всі, окрім його прихильників, почнуть усвідомлювати негативні економічні наслідки його рішень, часу на реакцію вже не залишиться. А його шанувальники завжди залишаться вірними своєму лідеру.
Парадокс полягає в тому, що Трамп сприяє загостренню тієї самої проблеми, яка відкрила шлях до його популістського вибору в США. У країні існує значна кількість незадоволених громадян, чиє матеріальне становище погіршилося протягом останніх десятиліть. Трамп стверджує, що винуватцями цього є китайці, які забрали робочі місця, глобалісти і, звісно ж, Байден. Таким чином, він представляє проблему як зовнішню загрозу, з якою потрібно боротися.
Але якщо б у США все було погано і зовнішні вороги забрали якись робочі місця, то в США мало б бути шалене безробіття. Але його немає. Трамп прийшов до влади на тлі повної зайнятості. Тобто безробіття майже немає. І це ще на тлі масштабної міграціі. А мігранти ж також не можуть не працювати. Бо їм їсти треба щось.
То хто ж насправді забрав робочі місця з США, якщо безробіття залишається на низькому рівні? Американці мають зайнятість, вони працюють. Це означає, що немає сенсу виводити додаткові виробництва в США, якщо ваша основна мета – лише створення нових робочих місць.
Що ж відбулось? Нерівність. У Сполучених Штатах вона значно зросла. Це відчуває колись потужний середній клас, який тепер стикається з новими викликами. Отже, боротьба з нерівністю стає актуальною. А що робить Трамп? Він лише поглиблює цю проблему, знижуючи податковий тягар для найбагатших. Ось і знову виникає невдоволення, а разом з ним — попит на популістські ідеї.
Внаслідок радикальних дій Трампа, які призвели до руйнування традиційних альянсів, підриву репутації США як надійного торгового партнера, зростання економічної невизначеності, посилення інфляційних процесів і ризику рецесії, а також зниження довіри до долара як резервної валюти, що стало основою економічної могутності Сполучених Штатів протягом останніх семи десятиліть.
Отже, все це виглядає як виграшний лотерейний білет для Сі. Саме тому він підвищує напруженість у торговельній війні. А росіяни, безумовно, задоволені, бачачи, як США самі себе підривають. І схвалюють дії президента США.
То чи буде Сі деескалювати? Ні. Нащо. Так, китайська економіка буде страждати. Але в Китаї немає демократії. І економічна логіка вторинна на тлі протистояння із США. Як Трамп рятує Путіна від ганьби, так він повертає Сі у велику гру. І це після того, як китайска економіка пройшла свій пік, демографія кричить про кризу, а гроші почали тікати з Китаю в Індію і інші країни. Подарунок долі.
Отже, Трамп не зупиниться на досягнутому. Він продовжить створювати хаос, намагаючись підірвати довіру до Федеральної резервної системи. Це призведе до виникнення кризи, від якої вже не буде порятунку.
Досить цікаві перспективи. А поки що в тіні, усміхаються лише Сі та Путін...