Аналітичне інтернет-видання

Скликаний міф: хто вплинув на Трампа через тарифну політику, - Рибачук.

Політик Олег Рибачук, який очолює громадську організацію "Центр спільних дій" і обіймав посаду віцепрем'єр-міністра України з питань євроінтеграції у 2005 році, в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському розповів про те, як зять Дональда Трампа виявив теорію тарифної політики та її автора, економіста Наварро, через платформу Amazon. Цей економіст згодом став радником президента з економічних питань.

Цю інформацію він озвучив в ефірі каналу "Еспресо".

Коли в США йдеться про тарифи, існує захоплююча історія. В наших соціальних мережах також з'явилося відео про відомого ідеолога тарифної політики — економіста Пітера Кента Наварро, який є професором економіки в Бізнес-школі Каліфорнійського університету в Ірвайні. Мені стало цікаво, тож я переглянув сюжет про те, як він потрапив у команду Трампа.

Коли Дональд Трамп увійшов в Овальний кабінет, у нього не було жодних економічних радників. Тому він звернувся до свого зятя з проханням знайти когось. Той, переглядаючи Amazon, натрапив на книгу "Смерть Китаю" (Death by China). Звучання заголовка справило враження, а автором виявився Пітер Наварро. Зять представив Трампа Наварро, і так почалася його захопленість тарифною політикою, - зауважив Олег Рибачук.

За словами експертів, унікальність доктора Наварро полягає в тому, що в академічних колах США його ім’я мало кому відоме. Проте він написав сім книг, в яких постійно згадує "відомого економіста Рона Варо". Це нагадує ситуацію з Порошенком і "Рошен", адже Наварро створив собі уявного героя, використовуючи елементи свого прізвища, посилаючись на нього як на авторитет у сфері тарифної політики. Він розробив концепцію, що теорія тарифної політики може змінити ситуацію, і зміг переконати в цьому Трампа.

"Вражає, як на основі фактично сфабрикованої теорії, яку ніхто не визнає — адже я не чув жодного авторитетного економіста, лауреата Нобелівської премії чи мільярдера, який би стверджував, що тарифна політика принесе результати або зменшить бюджетний дефіцит. Проте Трамп заявляє, що все працює. Я навіть спостерігав за виступом Наварро наживо, а потім бачив його публічну суперечку з Маском, який назвав Наварро абсолютно нерозумним. Він додав, що в нього не мозок, а мішок з цеглою. Ця їхня дискусія вже активно обговорюється в мережі", - зазначив політик.

На його думку, цікавим є те, що американці визнають, що стали заручниками того, що людина у хворій уяві закинула теорію і практично зруйнувала світ. І зараз у США відбуваються спроби, щоб обмежити повноваження Трампа щодо ухвалення рішень по тарифах.

"У сенаті вже ухвалено резолюцію, яка позбавляє його права самостійно приймати рішення щодо тарифів. У конгресі більше десяти республіканців також висловили підтримку цьому. Якщо цю резолюцію винесуть на голосування в конгрес, це може позбавити Трампа цієї можливості, проте в цій ситуації на перший план виходить Джонсон, який не бажає виносити резолюцію на голосування через очевидність її результату. Тому кількість республіканців, які починають виступати проти в конгресі, зростає. Це не Майдан, але досягти таких результатів менш ніж за 100 днів – вражаюче", - підсумував Рибачук.

Митні збори США щодо всіх країн.

Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Міністр фінансів США, Скотт Бессент, звернувся до країн, які підпали під дію нових мит, з проханням утриматися від негайних контрзаходів. Він вважає, що такі дії можуть призвести до подальшого загострення ситуації.

Згодом президент Сполучених Штатів ввів режим надзвичайного стану з метою "посилення конкурентоспроможності, охорони суверенітету та зміцнення національної й економічної безпеки".

Проте через добу після введення нових мит Трампом, загальний капітал 500 найбагатших осіб планети скоротився на 208 мільярдів доларів.

Невдовзі після цього британська компанія Jaguar Land Rover оголосила про зупинку постачання своїх автомобілів до США на місяць через запровадження президентом Дональдом Трампом 25% мита. Подібне рішення прийняла також компанія Audi.

7 квітня Трамп зробив заяву, що якщо Китай не зніме свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, Сполучені Штати введуть нові, ще вищі мита на китайські товари. Вже наступного дня США запроваджують тарифи на рівні 104% проти Китаю.

Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Трампом мит.

9 квітня президент США Дональд Трамп оголосив, що його міжнародна тарифна стратегія є "конфліктом із світом", але згодом уточнив, що це "в жодному разі не конфлікт".

11 квітня китайський керівник Сі Цзіньпін виступив із закликом до Європейського Союзу об'єднати зусилля у протидії тарифній політиці президента США Дональда Трампа.

Читайте також