Аналітичне інтернет-видання

Штучний інтелект уперше створив свій автопортрет: як він уявляє свій вигляд (зображення)

Тест був проведений страховою компанією Hiscox, яка вивчає вплив мистецтва, створеного штучним інтелектом, на людей-художників.

ШІ вперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.

Цю інформацію повідомляє Daily Star.

Було б логічно припустити, що, зважаючи на усвідомлення штучного інтелекту своєї природи як не людської сутності, він б створив образ, який відповідає уявленням людей про фізичне втілення неживих комп'ютерних систем, таких як роботи або навіть політики. Проте, замість цього, ШІ представив себе у вигляді синтезу 40 художників, які завантажили свої селфі в програму.

Цей тест був проведений страховою компанією Hiscox, щоб відзначити запуск свого першого звіту Art and AI Report. У звіті розглядається вплив штучного інтелекту на світ мистецтва та етична дилема, що оточує мистецтво, створене штучним інтелектом.

Оскільки ШІ-генератори зображень розвивають здатність створювати нові роботи, вивчаючи навички людей-художників з різних епох, в одному творі можуть поєднуватися роботи від да Вінчі до Бенксі та всіх, хто перебуває між ними.

Причина, чому Hiscox проявляє інтерес до цієї теми, полягає в тому, що це часто відбувається без виплати компенсації живим митцям або без отримання їхньої згоди.

Насправді, за даними страховика, 77% колекціонерів і 78% любителів мистецтва заявили, що художники повинні отримувати справедливу компенсацію за те, що їхні роботи використовуються моделями зі штучним інтелектом.

Для того, щоб висвітлити цю потенційну несправедливість, компанія Hiscox здійснила перевірку та виплатила компенсації всім своїм 40 митцям.

Hiscox виявив, що більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані тим, що роботи художників використовуються без їхнього дозволу.

Роберт Рід, голова відділу мистецтва та роботи з приватними клієнтами компанії Hiscox, висловив свої думки щодо результатів дослідження: "Впровадження штучного інтелекту в сферу мистецтва відкриває нові горизонти для арт-ринку, проте супроводжується як викликами, так і новими можливостями. Інноваційні технології можуть стати чудовим інструментом для творчості, але наше дослідження вказує на те, що в індустрії все ще існують серйозні проблеми, особливо у питаннях прозорості та винагороди. Немає нічого поганого в тому, що ШІ вчиться створювати арт, досліджуючи та аналізуючи людське мистецтво, за умови, що цей процес відбувається етично, прозоро і чесно".

Згідно з дослідженням Hiscox Art and AI Report, 42% колекціонерів та шанувальників мистецтва висловили занепокоєння з приводу етичних аспектів, пов'язаних із творами, створеними за допомогою штучного інтелекту. Водночас понад третина (37%) опитаних колекціонерів виявила тривогу щодо можливих порушень авторських прав.

Згідно зі звітом, більшість колекціонерів (82%) та ентузіастів (76%) висловили рішучу потребу в чіткому маркуванні, яке дозволить розрізнити твори, створені штучним інтелектом, від тих, що були виготовлені людьми.

Роберт зазначив: "Ключовими питаннями, що формуватимуть майбутнє не лише мистецтва, яке створюється за допомогою штучного інтелекту, а й ринку в цілому, є те, наскільки штучний інтелект здатний імітувати або навіть відтворювати людські художні твори, а також рівень прозорості його використання в процесі створення мистецтва".

Нагадуємо, що штучний інтелект оцінить реванш між Усиком та Ф'юрі. Це стане унікальним експериментом, що не матиме жодного впливу на офіційні результати бою.

Читайте також