Сибіга оголосив про нововведення в Міністерстві закордонних справ: будуть створені управління, що відповідатимуть за недружні держави та санкційну політику.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга оголосив про підписання наказу, що вносить корективи в організаційну структуру МЗС. Цей документ набрав чинності з учорашнього дня, про що він повідомив 8 липня.
Він пояснив, що нова структура "відповідає реаліям війни та кращим європейським і світовим дипломатичним практикам". Сибіга послався на те, що торік президент Володимир Зеленський визначив одним із пріоритетів реформування МЗС.
Читайте також: "Процес 'денацифікації' повинен стартувати з Москви" - так прокоментувало Міністерство закордонних справ умови миру, озвучені Лавровим.
За словами Сибіги, зміни передбачають "від спрощення доступу до консульських послуг до цифровізації та трансформації внутрішніх процесів, заохочення молоді та посилення мотивації":
Сьогодні я з задоволенням повідомляю, що після тривалого етапу підготовки ми відновили практику проведення засідань Колегії. На нашій першій зустрічі була затверджена нова структура Міністерства закордонних справ України. Ця структура відображає сучасний, потужний та прогресивний підхід до зовнішньої політики європейської держави. Водночас, вона враховує реалії Міністерства в умовах війни — країни, яка бореться за своє виживання, свободу, суверенітет та територіальну цілісність.
Міністр перерахував деякі зміни в структурі свого відомства:
"Ми також створюємо кілька нових окремих управлінь. Одним з них буде управління, що займається недружніми державами. Сюди увійдуть не лише Росія, а й її союзники, такі як Північна Корея та Білорусь. Це не стосується двосторонніх зв’язків, а зосереджене на протидії загрозам. Україна захищається від повномасштабної агресії, і наша політика повинна акцентувати увагу на нейтралізації цих загроз. Керівництво цим управлінням здійснюватиме перший заступник," - зазначив Сибіга.
Окрім цього, Центральна Азія буде передана в окреме адміністрування.
Глава Міністерства закордонних справ також оголосив про заснування спеціального управління з питань санкційної політики, яке він охарактеризував як "необхідний крок, який давно очікував свого часу".
Питання санкцій було "розподілене" між декількома департаментами. Формування окремого структурного підрозділу сприятиме об'єднанню процесів і підвищенню ефективності роботи зі санкціями. На даний момент існує безліч завдань, пов'язаних як із посиленням тиску, так і з координацією різних елементів пакетів, синхронізацією, аналізом дотримання санкційних режимів, а також закриттям шляхів їх обходу. Це є критично важливою функцією для країни, яка перебуває у стані війни.
Департамент економічної дипломатії та відновлення Міністерства закордонних справ України буде сприяти, зокрема, отриманню міжнародної допомоги для відновлення країни.
Міністерство закордонних справ також засновує підрозділ, що займатиметься світовим українством і гуманітарними зв’язками. Департамент міжнародного права та протидії агресії на міжнародному рівні буде відповідати, зокрема, за притягнення до відповідальності Росії та її громадян за скоєні воєнні злочини, зазначає Сибіга.
"Нову роль та вагу в системі МЗС отримають Державна установа "Український інститут" і Дипломатична академія України імені Г. Удовенка, яку ми плануємо перетворити на повноцінний вищий навчальний заклад. Зʼявляться також такі окремі підрозділи як відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту", - повідомив він.
Зміни також передбачають скасування кодових назв для територіальних департаментів і перехід на європейську традицію, за якою департаменти "називаються змістовно, відповідно до назв регіонів".
Перед виходом публікації Bloomberg стало відомо, що президент Володимир Зеленський під час телефонної бесіди з президентом США Дональдом Трампом підняв питання про зміну українського посла в США.