"Ситуація в регіоні є більш заплутаною, ніж її представляє Путін": Туск підкреслив, як санкції впливають на можливості Росії вести війну далі.
Санкції, введені у відповідь на військову агресію Росії, зокрема на окупацію Криму, суттєво підривають економічні можливості країни-агресора і, в кінцевому підсумку, ускладнюють ведення війни. Хоча Україна здатна захищатися завдяки мужності своїх військових, без цих обмежувальних заходів "ситуація була б набагато складнішою". Тому наші міжнародні партнери вважають санкції одним з найважливіших інструментів тиску на агресора.
Так за підсумками саміту "Коаліції охочих" заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Польський лідер підкреслив, що "це важливий аргумент і спосіб протидії російській агресії".
"Санкції мають свій вплив. Якби не їхня дія, становище могло б бути значно критичнішим. Україна демонструє ефективну оборону, головним чином завдяки відвазі своїх військових і підтримці всього українського народу. Проте важливо зазначити, що значна допомога, яка надходить від наших партнерів, зокрема США, а також політика санкцій, також позитивно позначилася на ситуації. Вони унеможливили для Росії здобуття перемоги у цій війні", - відзначив Туск.
На його думку, саме санкції стали ключовим фактором у "звуженні можливостей Росії", і "реальність у країні є більш складною, ніж зображують Путін та кремлівські медіа".
Саме тому, як зазначив польський прем'єр, зараз європейські партнери України, зокрема, країни "Коаліції охочих", обговорюють із американською стороною посилення санкцій проти Росії.
"Усі країни 'Коаліції охочих', Сполучені Штати та всі учасники продемонстрували спільну та одностайну готовність до посилення санкцій. Я не пам'ятаю, коли востаннє бачив настільки чітку позицію з цього питання," - зазначив Туск.
Він підкреслив, що для Європи "це складні вибори", оскільки "санкції є досить витратними для кожного з нас".
"Прийняття цього рішення сьогодні та його публічне оголошення свідчить про серйозність наших намірів. Якщо Росія не сприйме ці пропозиції всерйоз, їй слід бути готовою до нових санкцій," - підкреслив прем'єр Польщі.
Як інформував OBOZ.UA, 10 травня вранці до Києва приїхали лідери Великої Британії, Франції, Польщі та Німеччини — Стармер, Макрон, Туск і Мерц — на потязі. Заплановано провести серію зустрічей у змішаних форматах в рамках ініціативи "Коаліція охочих".
Разом із президентом Володимиром Зеленським і першою леді Оленою Зеленською лідери європейських країн відвідали Майдан Незалежності та вшанували пам'ять людей, які загинули від рук Росії.
А вже після зустрічі "коаліції охочих" у Києві американському президенту Дональду Трампу спільно зателефонували Кір Стармер, Еммануель Макрон, Дональд Туск, Фрідріх Мерц і Володимир Зеленський.
Український лідер оголосив, що безумовне припинення вогню розпочнеться 12 травня. Цей режим діятиме не менше ніж 30 днів, і є чіткою вимогою до Росії, яку підтримують міжнародні союзники. У разі невиконання цієї умови агресорам можуть бути запроваджені нові санкції.
Кір Стармер, у свою чергу, підкреслив, що якщо президент Кремля не погодиться на припинення вогню, Європа спільно зі Сполученими Штатами збільшить військову підтримку для України.