США та Венесуела провели обмін ув'язненими.

Понад 200 громадян Венесуели, депортованих зі США через підозри в їхніх зв'язках з організованою злочинністю і ув'язнених у Сальвадорі, повернулися на батьківщину. Це сталося в рамках обміну ув'язненими: до США повернулися 10 американців, які були ув'язнені у Венесуелі.
Президент Сальвадора Найіб Букеле у соцмережі X повідомив, що американці прямують до Сальвадора, звідки продовжать шлях додому. Державний секретар США Марко Рубіо підтвердив їхнє звільнення та подякував Букеле за сприяння.
Венесуела повідомила про звільнення 252 своїх громадян, які перебували в ув'язненні в CECOT у Сальвадорі. Їхня депортація з США сталася в березні, коли президент Дональд Трамп використав закон "Про іноземних ворогів" 1798 року, обходячи стандартні імміграційні процедури. Ці заходи викликали обурення правозахисників і призвели до численних судових процесів у США.
Уряд Венесуели заявив, що всі звільнені пройдуть повне медичне обстеження, а потім відпустять додому. Повідомляється, що тільки сім із них мають серйозне кримінальне минуле.
США також повідомили про звільнення приблизно 80 політичних в'язнів у Венесуелі в рамках обміну, хоча місцева влада говорить лише про "альтернативні" заходи безпеки.
Міністр внутрішніх справ Венесуели, Діосдадо Кабельо, повідомив, що в п'ятницю відбулося звільнення колишнього губернатора та опозиційного діяча Вільямса Давіла, який був затриманий у серпні минулого року. Одночасно неурядові організації, що спеціалізуються на захисті прав політичних в'язнів, оприлюднили список ще 14 осіб, які, за їхніми даними, також отримали свободу.
Венесуела окремо заявила про повернення семи дітей венесуельських іммігрантів, які були розлучені з батьками в Сполучених Штатах. Вони прибули на батьківщину разом із черговою групою депортованих із США громадян Венесуели.