Оригінальний "троянський кінь": як російські мелодії формують українську свідомість і підтримують армію агресора фінансово.

Насправді музика -- це зброя в руках ворога
Більшість українців після початку повномасштабного вторгнення відмовилися від російського контенту. Однак навіть на четвертий рік повномасштабного вторгнення є ті, хто не вважає прослуховування музики країни-терористки чимось поганим і продовжують це робити. Українські чарти доволі часто розривають пісні пропагандистських виконавців.
Багато людей закривають очі на жорстоку реальність, в якій щодня втрачають життя українці, виправдовуючи свою байдужість твердженням, що "не існує гідної альтернативи російському контенту". Проте насправді вони навіть не намагаються її знайти. "Телеграф" звернувся до штучного інтелекту з питанням, чому українцям не слід слухати російську музику, і отримав чітку та зрозумілу відповідь.
Кожного разу, коли українець запускає трек російського артиста, він свідомо обирає шлях, який йде всупереч його власній ідентичності, мові та культурі, а також ставить під загрозу свою безпеку. Це фактично є прямим фінансуванням армії країни-агресора і підтримкою їхніх ідеологічних наративів.
Навіть якщо у пісні йдеться про "любов" чи " складне життя", там можуть проглядатися нотки пропаганди. Зокрема, у російських треках часто оспівують радянське минуле і теза "раніше було краще". Також часто можна почути, що росіяни співають про "возз'єднання" територій.
У музичній культурі країни-агресора часто можна виявити тенденцію знецінювати Україну як незалежну державу, пропагуючи концепцію "братських народів". Це спотворює справжню картину війни та ідеалізує образ російської армії. Особливо важливо, щоб українська молодь, діти та підлітки уникали прослуховування таких композицій.
Споживання будь-якого контенту з Росії, зокрема музики, має вагомий фінансовий аспект. Кожен стрім на таких платформах, як Spotify, Apple Music або YouTube, приносить прибуток. Згідно з аналізом, штучний інтелект вказує, що стримінгові сервіси виплачують близько $4,4 за тисячу прослуховувань, з яких артист отримує близько $2. Українці щорічно прослуховують 37 мільярдів треків російських виконавців, що генерує дохід у розмірі $74 мільйонів на рік. З цієї суми приблизно 5 мільйонів доларів надходять до російського бюджету у вигляді податків. Ці фінансові ресурси використовуються для підтримки армії, яка веде війни проти України. Наприклад, за оцінками, ці кошти могли б забезпечити закупівлю 10 тисяч дронів для російських військових.
Навіть якщо на перший погляд текст пісні виглядає "нейтральним", будь-яка музика формує уявлення про те, що все, що пов'язане з Росією, є "нормальним", і внаслідок цього злочини, скоєні цією країною, можуть сприйматися як менш серйозні. Насправді твердження про те, що "музика поза політикою" — це повна нісенітниця, як вважає ШІ, адже музика є невід'ємною частиною політичного контексту.
Раніше "Телеграф" інформував про штрафи в Україні за відтворення російської музики. Ми також надавали рекомендації, що робити, якщо поблизу звучить "рускій мір" з динаміків.