Талібан заборонив проведення політичних обговорень в засобах масової інформації.

Про це повідомляє The Telegraph, передає Укрінформ.
Згідно з новими нормами, розробленими Міністерством інформації та культури Талібану, афганські засоби масової інформації зобов'язані отримати попереднє схвалення від новоствореного Комітету з контролю за політичними програмами для публікації або трансляції політичного контенту. Цей комітет буде здійснювати моніторинг усіх політичних матеріалів, проводити юридичну експертизу, видавати регулярні звіти та накладати санкції на медіа, які порушують встановлені правила. Норми, відомі як "Регулювання політичних програм в Афганістані", поширюються на всі види політичного контенту, що публікується в різних медіаформатах.
У рекомендаціях, створених для медіа, зазначається, що "критика на адресу державних діячів повинна бути ввічливою". Талібан попередив, що будь-які погляди, які не узгоджуються з офіційною політикою руху, не повинні з'являтися в ЗМІ. Вони також оголосили про намір притягувати до відповідальності журналістів і продюсерів за контент, що не відповідає їхнім уявленням.
Аналітики в медіапейзаже також зобов’язані отримати посвідчення, видане Директоратом телерадіомовлення Талібану, і їм заборонено висловлювати думки, що суперечать офіційній лінії Талібану. Запрошені оратори, навіть якщо вони входять до попередньо затвердженого переліку, повинні отримати окреме схвалення перед кожним виступом.
Талібан попередив ЗМІ, що їхні ліцензії будуть відкликані, якщо вони порушать нові правила.
Талібан оголосив, що їхня політика має на меті поліпшення якості політичного аналізу, дотримання норм шаріату, підтримку національної єдності та протидію шкідливій пропаганді.
17 серпня 2021 року, після захоплення Кабула талібами, речник угруповання Забіулла Муджахід намагався представити талібів як більш помірковану і прогресивну силу. Він стверджував, що Талібан "еволюціонував" і що їхні дії відрізнятимуться від практик, які мали місце 20 років тому, підкресливши, що новий режим буде захищати права жінок і свободу медіа. Однак, від моменту приходу до влади, таліби запровадили жорстку інтерпретацію шаріату, що призвело до суттєвих обмежень свободи слова та прав жінок. Публічні катування і страти за подружню зраду стали звичайним явищем. Жінкам накладаються жорсткі обмеження у вигляді дрес-коду, заборони на навчання після шостого класу та виключення з професійної діяльності. Крім того, режим активно придушує незалежну журналістику, закриваючи медіа, забороняючи працювати жінкам-журналістам і затримуючи працівників.
Як інформував Укрінформ, Міністерство економіки Афганістану ухвалило рішення закрити всі національні та міжнародні громадські організації, в яких працюють жінки. Крім того, Талібан зупинив діяльність єдиної жіночої радіостанції в країні.