Аналітичне інтернет-видання

Таран: Збройні сили України, мабуть, є єдиними, хто має реальну бойову готовність для захисту Європи | Еспресо

Зараз європейські лідери гаряче дискутують, якою має бути архітектура безпеки у Європі, якщо Трамп виконає свою обіцянку і перекладе безпеку Європи винятково на плечі європейців. Тривогу європейців викликає і те, що насправді не так багато армій у Європі, які здатні воювати. Так само мало громадян, які після десятиріч комфортного життя мають волю і бажання брати до рук зброю і захищати свою свободу.

Цим політикам знадобиться приймати непопулярні рішення, такі як, наприклад, відновлення загального військового призову, що вже обговорюється у Франції та Німеччині, або зменшення соціальних програм в обмін на збільшення витрат на оборону.

Тут виникає важливе питання: хто ж зможе захищати європейців? В Європі існує не так багато армій, здатних до активних бойових дій. Безумовно, до таких можна віднести збройні сили Великої Британії (хоча вона і не є частиною ЄС) та Франції. Польща, в свою чергу, виступає беззаперечним лідером в інвестиціях у свою оборону, і якщо темпи модернізації армії збережуться, то за кілька років вона може стати найпотужнішою сухопутною силою серед країн Євросоюзу.

Читайте також: Підтримуючи Україну, Європа забезпечує свою власну безпеку.

Щодо інших армій Європи, виникає безліч запитань... І, виявляється, що українська армія та сама Україна, у разі інтеграції в європейську систему безпеки, можуть стати одним з щитів, здатних захистити стару Європу від російської агресії. Звісно, це не відбудеться безкоштовно. Українська армія повинна перейти на професійний рівень, а також отримати доступ до ухвалення політичних рішень в рамках Євросоюзу.

Отже, можливість заміни американських та українських військових не є "фантазією Трампа" і не є виключно українською амбіцією. Логіка подій і можливості Європейського Союзу спонукатимуть європейські країни інтегрувати Україну в нову структуру європейської безпеки.

Цей процес отримуватиме підтримку з боку американців, оскільки це було обіцяно Трампом, а також через те, що він неодмінно сприятиме підвищенню відповідальності європейських країн за свою безпеку.

Нещодавно на Заході з'явилася думка, що це може стати елементом переговорів з Росією. Зокрема, якщо Путін на майбутніх "переговорах" вимагатиме зменшення чисельності українських збройних сил, можна було б запропонувати варіант, за якого українська армія розташовувалася б на території Європейського Союзу. Таким чином, вона залишалася б далеко від російських кордонів, але у разі нової агресії могла б швидко повернутися на рідну землю.

До речі, іншою країною яка отримає шанси на нову євроінтеграцію є Туреччина. Вона теж має боєздатну армію, тому при правильних дипломатичних підходах турецька євроінтеграція може отримати друге дихання.

Звичайно, інтеграція українців (а, можливо, й турків) у європейську систему безпеки може викликати певний опір з боку окремих країн ЄС. Однак, європейські лідери опиняться перед вибором: або приймати непопулярні рішення, або запросити до своїх структур тих, хто здатен їх захистити. Підкреслюю, що це не буде безкоштовно. За це доведеться платити, і мова йде про політичний вплив на майбутнє всієї Європи.

Читайте також