TikTok отримав штраф у розмірі 530 мільйонів євро за передачу даних до Китаю.

Мирослав Трінько — це справжній гік, який поєднує в собі знання програмування та журналістські навички. Він захоплюється верховою їздою, тенісом і є відданим шанувальником Формули-1. Його статті присвячені технологічним новинкам, смартфонам та електромобілям.
Органи захисту даних Європейського Союзу наклали штраф на TikTok у розмірі 530 мільйонів євро (600 мільйонів доларів). Після чотирирічного розслідування було виявлено, що передача особистих даних користувачів з платформи до Китаю суперечить жорстким нормам конфіденційності, встановленим у ЄС, повідомляє APNews.
Ірландська комісія із захисту даних, яка є головним регулятором TikTok у ЄС, також звинуватила компанію в недостатній прозорості щодо того, куди саме надсилалися дані, та наказала зробити діяльність відповідною до вимог протягом шести місяців.
"За словами заступника комісара Грема Дойла, TikTok не зміг підтвердити і забезпечити, що інформація користувачів з ЄС, до якої мали доступ співробітники в Китаї, відповідає європейським стандартам захисту."
TikTok має намір оскаржити ухвалене рішення. У своєму блозі компанія вказала, що накладений штраф стосується періоду до травня 2023 року, тобто до старту ініціативи Project Clover, яка передбачає відкриття трьох дата-центрів на території Європи.
"Project Clover забезпечує одні з найсуворіших заходів захисту даних у галузі з незалежним наглядом NCC Group", -- сказала Крістін Гран, глава TikTok із публічної політики в Європі. Вона додала, що рішення не враховує цих заходів.
TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, вже тривалий час піддається критиці з боку західних урядів через потенційні ризики передачі даних до Китаю. Раніше компанія отримувала штрафи в Європейському Союзі, зокрема за недотримання норм щодо захисту даних неповнолітніх.
Ірландський регулятор також зазначив, що TikTok не врахував "можливий доступ китайської влади" до даних користувачів за китайськими законами, що суттєво відрізняються від норм ЄС.
Гран підтвердила, що TikTok жодного разу не отримував запитів від китайських органів влади щодо доступу до європейських даних і не передавав цю інформацію.
Дослідження також виявило, що на момент його проведення політика конфіденційності TikTok не уточнювала, до яких держав передавалися дані користувачів, і не пояснювала, що обробка даних включала можливість віддаленого доступу з території Китаю.