Аналітичне інтернет-видання

Торгівля з США "переживає складності": Європейське керівництво оприлюднило коментарі.

70% загального експорту ЄС до США підлягає тарифам, що складають не менше 20%.

Торговельні відносини між Європейським Союзом та Сполученими Штатами знаходяться "в складному стані". Таку інформацію озвучив комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович, повідомляє The Guardian.

Шефчович акцентував, що 70% загального експорту ЄС до США обкладається тарифами у розмірі 20%, 25% або навіть вище. Він також підтвердив, що проводив зустрічі з американськими колегами з цього питання. За його словами, сторони погоджуються, що "торговельні відносини між ЄС і США могли б виграти від свіжого погляду і поштовху в стратегічних сферах".

У той же час президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що мита, введені Трампом, "приносять значні втрати американським споживачам і підприємствам". Вона також підкреслила, що Євросоюз відкритий до діалогу зі Сполученими Штатами.

"Європа завжди відкрита до вигідних домовленостей. Саме тому ми підтримуємо цю можливість на обговоренні," - зазначила вона.

Президентка ЄК сказала, що Європейський Союз "запропонував нульові тарифи на промислові товари, ... тому що Європа завжди готова до хороших угод". Водночас зазначила, що блок готовий вжити контрзаходи, щоб захистити свої інтереси.

Фон дер Ляєн заявила, що вона взаємодіє з ключовими промисловими зацікавленими сторонами в усьому блоці для консультацій щодо наступних кроків. За її словами, політичний блок має працювати над тим, щоб зміцнити єдиний ринок, позбавивши його "від барʼєрів, що залишилися".

Своєю чергою, Шефчович заявив, що зараз ЄС перебуває на "ранніх стадіях" переговорів зі США щодо запроваджених американським президентом Дональдом Трампом мит на сталь та алюміній. Процес ускладнює те, що у Вашингтоні мита розглядають "не як тактичний крок, а як коригувальний захід".

Однак, як зазначив комісар ЄС з торгівлі, хоча Європейський Союз готовий до діалогу і віддає йому перевагу, він не буде "безкінечно чекати", поки не побачить реальних досягнень.

Відзначається, що Європейський Союз створив "надійний перелік заходів у відповідь" стосовно сталевої та алюмінієвої продукції, врахувавши думки більше ніж 600 учасників. Голосування з приводу цих заходів заплановано на 9 квітня, а остаточний список буде затверджено 15 квітня. У той же день почнуть діяти мита на товари з першого пакету заходів, а з 15 травня – і на решту продукції.

На початку квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових значних мит, які становлять не менше 10%. Зокрема, було встановлено 25% мито на всі імпортовані автомобілі та запчастини з-за кордону. Крім цього, уряд Вашингтона запровадив 20% мито на товари, що походять з Європейського Союзу. Щодо Китаю, то тут мито складає 34%, а для України запроваджено мінімальне мито у 10%.

Внаслідок дій Трампа світові фінансові ринки зазнали суттєвих втрат. Гонконгський індекс Hang Seng впав більш ніж на 10%, тоді як материковий індекс CSI 300 знизився на 5,8%. У Японії індекс Topix опустився на 6,5%, а Nikkei 225 - на 6,3%. Американський фондовий ринок втратив трильйони доларів у цій ситуації.

Читайте також