Аналітичне інтернет-видання

Торговий конфлікт між Китаєм і США: Bloomberg досліджує можливі реакції Пекіна на дії Трампа.

Виникає новий етап конфлікту в торговельній сфері між Вашингтоном і Пекіном. Китай активно впроваджує нові стратегії, розширюючи свої контрзаходи проти Сполучених Штатів, включаючи інструменти, які можуть спричинити безлад у глобальній торгівлі та фінансових системах.

Дональд Трамп висловив загрозу запровадження тарифів на китайські товари в розмірі 60%, що може суттєво зменшити обсяги торгівлі між державами. Проблема для Китаю полягає в тому, що його значний позитивний торговий баланс зі Сполученими Штатами означає, що будь-які можливі заходи у відповідь матимуть обмежений ефект, повідомляє UAINFO.org з посиланням на Bloomberg.

Розпродаж американських державних облігацій

Одним із найпотужніших кроків, які може зробити Китай, стане повний або частковий вивід своїх запасів казначейських облігацій США, що оцінюються приблизно в 734 мільярди доларів. Це може викликати зростання тиску на прибутковість американських облігацій та суттєво вплинути на функціонування світових фінансових ринків.

Ризики: раптове скидання Китаєм американських боргових зобов'язань призведе до падіння цін на облігації, зниження вартості його власних активів і зменшення вартості валютних резервів. Це також дасть американським експортерам порівняльну перевагу через дешевший долар.

Зниження курсу юаня

Здешевлення юаня зробить китайський експорт більш конкурентоспроможним і допоможе частково нейтралізувати вплив потенційних мит.

Ризики: ослаблення юаня призведе до зростання рекордного профіциту торговельного балансу Китаю і розсердить інших партнерів, які, своєю чергою, можуть вдатися до мит, щоб усунути дисбаланс у світовій торгівлі. Це також може спровокувати відтік капіталу і ще більше відбити в іноземних інвесторів бажання вкладати гроші в країну.

Обмеження на вивіз основних товарів

Минулого літа Пекін обмежив продаж за кордон галію і германію. Цей крок був сприйнятий як спроба чинити тиск на Білий дім, щоб змусити його скасувати заходи контролю. Через кілька місяців Китай посилив обмеження на експорт деяких видів графіту, оскільки США посилили правила, щоб не допустити до Китаю передові мікросхеми. Експортний контроль продовжився, і останнім до списку потрапила сурма.

Досліджуйте також: Трамп застеріг держави БРІКС від шокуючого мита.

Обмеження на критично важливі мінерали можуть призвести до ізоляції США від ресурсів, необхідних для виготовлення сучасних технологій, щонайменше в найближчій перспективі. Панівна роль Китаю у видобутку та обробці багатьох корисних копалин надає йому значний вплив на ринки сировини.

Ризики: торгові партнери перестануть вважати Китай надійним постачальником і знайдуть альтернативні джерела, що прискорить диверсифікацію ланцюжка постачань з Пекіна.

Удар по підприємствах США

Після розгортання торговельної війни Пекін створив "реєстр ненадійних організацій" та затвердив "законодавство про протидію іноземним санкціям". Це було зроблено з метою вплинути на компанії або фізичних осіб, які наносять шкоду Китаю. Умови, що загрожують арештом активів чи блокуванням бізнес-операцій, стають серйозною проблемою для таких гігантів, як Apple Inc., Tesla Inc. і Microsoft Corp., які отримують десятки мільярдів доларів прибутку з китайського ринку щорічно.

Ризики: США здатні оперативно реалізувати заходи проти китайських корпорацій, а урядові санкції можуть призвести до посилення бойкотів з боку споживачів, які швидко можуть вийти з-під контролю.

Формування союзу

Китай починає шукати нові шляхи співпраці, відходячи від звичних союзників США, щоб зменшити негативні наслідки охолодження відносин зі своїм головним торговим партнером. У цьому контексті мова йде про такі країни, як Японія, Індія, Німеччина та Австралія.

"В рамках майбутніх етапів торговельної війни Пекін може використовувати одну з найбільш дієвих тактик — формування альянсів у Євразії, супроводжуючи це активною комерційною дипломатією. Це дозволить їм переконати американських партнерів у тому, що політика Сполучених Штатів є необґрунтованою і може завдати шкоди миру та розвитку," — зазначає Метт Герткен, провідний геополітичний стратег BCA Research.

Ризики: держави прагнутимуть скористатися конкуренцією між США та Китаєм, уникаючи при цьому вибору на користь однієї зі сторін.

Читайте також