Аналітичне інтернет-видання

Торговельний конфлікт за участю Трампа: Ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки, інвестиційні банки коригують свої прогнози.

4 квітня світові ціни на нафту знизилися на 8%, досягнувши найнижчого показника з середини пандемії 2021 року. Це сталося на фоні загострення глобальної торговельної війни, розпочатої президентом США Дональдом Трампом.

Після початку торгів в п'ятницю ціни на основні марки нафти Brent і WTI знизилися до $64,15 і $60,81 за барель відповідно, що стало найнижчим показником за чотири роки, повідомляє Reuters.

Протягом дня ціни зазнали певних змін: у порівнянні з завершенням попередньої сесії, ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 6,7% і становлять $65,44 за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate втратили 7,5%, торгуючись на рівні $61,95.

Падіння світових цін на нафту прискорилося після того, як Китай оголосив, що з 10 квітня запровадить додаткові мита у розмірі 34% на всі товари США у відповідь на рішення Трамп запровадити аналогічні додаткові тарифи на китайські товари.

Інвестори побоюються, що країни в усьому світі можуть запровадити заходи у відповідь на підвищення адміністрацією Трампа тарифних бар'єрів до найвищого рівня за понад століття, що призведе до падіння світових фінансових ринків.

"Рішуча реакція Китаю на тарифи США майже підтверджує, що ми наближаємося до глобальної торговельної конфронтації; конфлікту, в якому не буде вигравших, і який негативно вплине на економічне зростання та попит на основні товари, такі як сира нафта і нафтопродукти," - зазначив Оле Хансен, керівник стратегії товарних ринків у Saxo Bank.

Додатковий тиск на ціни на нафту викликаний рішенням Організації країн-експортерів нафти та їх партнерів, відомих як ОПЕК+, збільшити видобуток на 411 тисяч барелів на добу вже в травні. Раніше планувалося досягти такого підвищення поступово лише до липня.

Імпорт нафти, газу та нафтопродуктів не підпадає під нові широкомасштабні тарифи, введені Трампом. Однак така стратегія може призвести до збільшення інфляції, сповільнення економічного розвитку та загострення торговельних конфліктів, що, в свою чергу, відіб'ється на цінах на нафту.

Аналітики Goldman Sachs суттєво скоригували свої прогнози щодо цін на нафту Brent і WTI на кінець 2025 року, зменшивши їх на $5 за барель до рівня $66 та $62 відповідно.

"Прогнозування цін на нафту має низку негативних ризиків, особливо на 2026 рік, зважаючи на загострення рецесійних загроз і, в меншій мірі, збільшення пропозиції з боку ОПЕК+", - зазначив керівник нафтових досліджень банку Даан Струйвен.

Ще один великий фінансовий інститут, HSBC, переглянув свої очікування щодо зростання глобального попиту на нафту в 2025 році. Тепер банк прогнозує збільшення лише на 0,9 мільйона барелів на добу, зменшивши попередню оцінку в 1 мільйон барелів на добу. Причинами цього коригування стали зміни в тарифах та рішення, ухвалені ОПЕК+.

Читайте також