Трамп здатен "посилити тиск" на російське озброєння - The Telegraph.

Однак, якщо не посилювати санкції чи взагалі їх послабити, то все станеться навпаки.
Міжнародні санкції, накладені на Росію, призвели до дефіциту критично важливих матеріалів у промисловості країни-агресора, що негативно вплинуло на виробництво її найсучаснішої зброї. Серед цих матеріалів є й тантал — рідкісний мінерал, який широко застосовується у високих технологіях, зокрема для виготовлення конденсаторів. Проте, як зазначає військовий аналітик Девід Акс у своїй статті для The Telegraph, непередбачувана політика президента США Дональда Трампа може допомогти російській оборонній промисловості подолати нестачу танталу.
Найсучасніші російські крилаті та балістичні ракети, безпілотники та танки оснащуються процесорами, навігаційними системами та радіостанціями, які містять танталові конденсатори. Проте більшість танталу імпортується з-за кордону. Запроваджені США та іншими державами санкції значно зменшили обсяги його постачання. На сьогодні основними джерелами цього мінералу для Росії залишаються Демократична Республіка Конго, Бразилія та Китай.
"Незважаючи на наявність ресурсів танталу в Росії, їх обсяги є значно обмеженими. Крім того, країні не вистачає сучасних технологій переробки для отримання високоякісного танталового порошку, який необхідний для виготовлення конденсаторів", - наводить слова української аналітичної групи Frontelligence Insight Акс.
У Frontelligence переконані, що санкції проти РФ насправді працюють. Однак, чи витримає санкційний режим хаотичну та авторитарну адміністрацію президента США Дональда Трампа?
Російська сторона намагається забезпечити себе новими озброєннями для продовження конфлікту з Україною. Проте сучасної бронетехніки в їхньому арсеналі недостатньо. За даними, під час бойових дій в Україні окупанти втратили близько 15 тисяч одиниць броньованої техніки. Спочатку російські військові звернулися до використання застарілої техніки з епохи Холодної війни, але й ці запаси поступово вичерпуються.
Все частіше російські війська здійснюють атаки на українські позиції, використовуючи цивільні автомобілі, мікроавтобуси, гольф-кари або пересуваючись пішки. Зміна тактики на використання неброньованого транспорту та акцент на "піхота в першу чергу" призвела до значного зростання середньодобових втрат, які досягли небачених рівнів. Існують випадки, коли в один день гинуть або отримують поранення до 2000 росіян.
Одночасно, російські війська втрачають домінування в повітряному просторі над ключовими ділянками, оскільки українські безпілотники перевершують за кількістю та ефективністю дрони агресора.
"Ворог досяг достатнього масштабу і різноманітності своїх безпілотників і відточив свою тактику їх використання", - процитував Акс одного із російських блогерів.
Нестача танталу є одним із факторів, що впливають на зменшення виробництва озброєнь у Росії. Раніше російські підприємства отримували оброблений тантал з великих заводів у Казахстані, а також з Африки, Китаю та Південної Америки. Однак після того, як Казахстан став частиною санкційного режиму, постачання переробленого мінералу було припинено. Російські виробники намагалися наростити імпорт обробленого танталу з Китаю, але виявилося, що його якість не відповідає вимогам.
Згідно з інформацією від Frontelligence, російська промисловість має потребу в 1700 фунтах (більше ніж 770 кг) якісно обробленого танталу щомісяця. Для виконання наявних контрактів на нові озброєння в найближчі місяці, російські підприємства повинні отримати понад 4,5 тонни цього мінералу. Проте, запаси на даний момент становлять трохи більше двох тонн. Frontelligence зазначає, що "немає термінових рішень для придбання" необхідних двох тонн.
Щоб заповнити існуючі прогалини, російська промисловість може збільшити закупівлі танталових компонентів "подвійного призначення", які спочатку розроблені для комерційних цілей, але також можуть бути використані в військових технологіях. Проте, ці компоненти, проходячи через численні посередницькі ланки, врешті-решт постачаються до Росії з країн, що не запровадили санкції, і цей процес відбувається досить повільно. Крім того, їхня вартість перевищує ті суми, які готові витратити російські імпортери. Незважаючи на ці перешкоди, поставки все ж тривають.
Забезпечення блокування цього ключового джерела танталу повинно стати пріоритетом для противників Росії та союзників України.
"Фірми, які займаються виготовленням чи продажем танталового порошку або конденсаторів, можуть опинитися під загрозою втрати доступу до західних ринків, якщо буде виявлено їхню співпрацю з Росією", - повідомляє Акс з посиланням на Frontelligence.
Однак не менш імовірно, що санкції будуть послаблені, оскільки нова адміністрація Трампа впроваджує екстремальний і часом химерний порядок денний. Однією з перших дій нового очільника Білого дому було припинення всієї іноземної допомоги, включаючи підтримку України. У наступні дні Трамп зосередив значну частину своєї енергії на погрозах данським лідерам у незрозумілій спробі анексувати Гренландію як територію США.