Туреччина ініціювала розслідування проти Spotify у відповідь на скарги щодо "провокаційних плейлистів".

У Туреччині національний антимонопольний орган ініціював розслідування стосовно музичного стримінгового сервісу Spotify через підозри в антиконкурентних практиках.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
Такі кроки були зроблені після того, як заступник міністра культури зажадав вжити правових заходів щодо "провокаційних" плейлистів, які нібито ображають дружину президента Реджепа Таїпа Ердогана і не поважають іслам.
В документі, виданому турецьким антимонопольним агентством, зазначається, що розслідування ініційоване через "різноманітні претензії щодо того, що стратегії та політика Spotify у Туреччині призвели до порушень конкурентного середовища в музичному секторі".
У заяві зазначено, що розслідування має на меті встановити, чи надавав Spotify більше висвітлення деяким артистам і чи застосовував недобросовісні практики при розподілі роялті, тим самим порушуючи антимонопольне законодавство.
Перед цим заступник міністра культури Батухан Мумку закликав вжити правових заходів проти Spotify, посилаючись на "відмову" компанії відгукнутися на прохання видалити плейлисти з назвами, які вважаються образливими.
Він вказав на контент, опублікований "під виглядом "плейлистів"... який ігнорує наші релігійні почуття щодо нашого пророка Мухаммеда, навмисно і неприйнятно націлений на вірування, священні цінності та духовний світ нашого народу".
Він також виділив плейлисти, які нібито ображають Еміне Ердоган, дружину президента Реджепа Тайїпа Ердогана, які були "підступно провокаційними та морально неприйнятними".
У своїй офіційній заяві компанія Spotify підкреслила, що її діяльність відповідає "всім діючим нормативам". При цьому сервіс запевнив, що готовий співпрацювати зі слідчими органами, хоча зазначив, що йому не вистачає "конкретних відомостей щодо обсягу або характеру перевірки".
Нещодавно з’явилася інформація про те, що в Туреччині заблокували доступ до чат-бота на базі штучного інтелекту під назвою Grok.
У Польщі також не виключають можливості блокування соціальної мережі Х у країні через те, що чат-бот Grok поширював антисемітські коментарі та образи на адресу прем'єр-міністра Дональда Туска.