Аналітичне інтернет-видання

У Міністерстві закордонних справ України визначили п'ять ключових напрямків діяльності на 2025 рік.

Військова підтримка країнами України, просування українських інтересів у відносинах із Китаєм, Індією, Азією і Латинською Америкою, а також прогрес на шляху до ЄС і НАТО - основні напрямки МЗС на 2025 рік, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

Особливості

Сьогодні я хочу озвучити п'ять ключових напрямків діяльності Міністерства закордонних справ на наступний рік. Це не є вичерпним переліком, адже існує безліч інших аспектів роботи, але ці п'ять є пріоритетними. Перший з них полягає у підтримці та укріпленні військової допомоги Україні, незважаючи на виборчі цикли в основних країнах-партнерах, а також у скасуванні всіх обмежень на постачання та використання зброї, - заявив Тихий під час брифінгу в Києві в п'ятницю.

Другий аспект полягає у просуванні інтересів України у взаєминах з Китаєм, Індією та іншими країнами Азії, Африки й Латинської Америки. Це також передбачає розширення дипломатичної присутності та розвиток політики добросусідства, підкреслив спікер.

Третій пріоритет, про який розповів Тихий, полягає у максимально швидкому просуванні переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу під час головування Польщі та Данії, а також у просуванні на шляху до НАТО. Четвертий напрямок діяльності включає в себе підвищення вартості для агресора: посилення санкцій, повне використання заморожених активів і підтримання міжнародної ізоляції.

П'ятий важливий аспект полягає у повному впровадженні системи "е-Консул". Міністр особисто надає великого значення цій ініціативі. Вже підготовлено всю необхідну юридичну основу, а наступного року основним завданням стане забезпечення максимально простого доступу до консульських послуг. Ця цифровізація має на меті підтримку зв'язку громадян, які перебувають за межами країни, з їхньою батьківщиною, - підкреслили в Міністерстві закордонних справ.

Україна сподівається на зміну політики Сирії щодо української територіальної цілісності й готова до відновлення дипломатичних відносин після цього.

Робота з налагодження комунікації з Сирією активно триває.

Ми робили заяву, в якій окреслювали готовність України до відновлення дипломатичних відносин у роботі з Сирією. Ми будемо дивитися, як діятиме новий уряд. Ми розуміємо, що попередній режим Асада не визнав порушення територіальної цілісності України, тому були розірвані дипломатичні відносини. Якщо ця політика зміниться, ми готові відновлювати дипломатичні відносини, - розповів речник

Згідно з інформацією, наданою Міністерством закордонних справ, Україна налагодила зв'язок з новим сирійським урядом, включаючи безпосередні контакти на рівні міністра зовнішніх справ.

Раніше ми повідомляли, що міністри закордонних справ України та Ізраїлю планують зустріч у найближчому майбутньому.

Читайте також