В Міністерстві закордонних справ України відреагували на висловлювання президента Словаччини стосовно можливих територіальних компромісів.
Згідно з інформацією, оприлюдненою РБК-Україна, речник Міністерства закордонних справ поділився цими даними у соціальній мережі Х.
"Тихий підкреслив, що останній випадок, коли словацькі території були передані агресору під приводом досягнення миру, не призвів до позитивних наслідків і не забезпечив мир ні словакам, ні іншим народам."
Він міг мати на увазі події 1938 року, коли Словаччина (тоді частина Чехословаччини) була втягнута в Мюнхенську угоду. Тоді Великобританія, Франція, Німеччина та Італія, без участі Чехословаччини, домовилися передати Німеччині Судетську область (населену переважно німцями) в обмін на обіцянки миру з боку Адольфа Гітлера. На жаль, політика "умиротворення агресора" тоді закінчилася війною.
Президент Словаччини Петер Пеллегріні нещодавно висловив думку, що Україна, ймовірно, буде змушена погодитися на "територіальні компроміси" для забезпечення миру.
"Сьогодні, напевно, серед розумних людей в Європі немає тих, хто вважає, що можна досягти миру без певних територіальних поступок з боку України", - зазначив він.
Зауважимо, що до цього інциденту Пеллегріні заявляв, що Україна легітимно обороняє свою територію. Також тоді він додав, що Київ повністю підпорядковується Статуту ООН та не порушує міжнародне право.
Взаємини між Україною та Словаччиною є стратегічно важливими, особливо на фоні агресії з боку Росії.
Словаччина проявляє активну підтримку Україні, зокрема в оборонній сфері та в аспектах енергетичної безпеки.
Проте не обійшлося без труднощів. Справа в тому, що проросійський прем'єр-міністр Роберт Фіцо регулярно висловлювався за зупинку військової підтримки Києва, підкреслюючи важливість мирних переговорів з умовою територіальних поступок з боку України.
Крім того, він нещодавно висловив свої очікування щодо відновлення транзиту російського газу через українську територію.