Аналітичне інтернет-видання

У новому санкційному пакеті Європейського Союзу передбачені обмеження щодо російського тіньового флоту, повідомив Домбровскіс.

Держави-члени Європейського Союзу працюють над п'ятнадцятим пакетом санкцій, до якого, зокрема, увійдуть заходи проти "тіньового" танкерного флоту Росії. Цей флот використовується для обходу обмежень, запроваджених ЄС та G7, щодо максимальної ціни на російську нафту.

Сьогодні у Брюсселі, після засідання Ради міністрів ЄС з питань зовнішніх відносин у сфері торгівлі, виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс поділився інформацією. Цю новину передав кореспондент Укрінформу.

"Коли ми застосовуємо санкції, Росія намагається віднайти шлях для їх обходу. Тож саме тому ми маємо активно працювати проти таких спроб. Одним з елементів майбутнього 15-го пакету санкцій точно будуть заходи проти кораблів, що залучені до так званого "тіньового флоту" РФ, який використовується для обходу обмеження ціни на нафту (що транспортується морем - ред.), запровадженого G7. Це те, що має бути у нашому порядку денному", - наголосив представник Єврокомісії.

У цьому контексті Домбровскіс вступив у безпосередню дискусію з міністром закордонних справ і торгівлі Угорщини Петером Сійярто, який також був присутній на прес-конференції як представник Угорщини в Європейському Союзі. Угорський чиновник висловив думку, що політика ЄС щодо тарифів і санкцій проти Росії є хибною, стверджуючи, що вона "шкодить європейській економіці". Він також додав, що спроби "поставити економіку Росії на коліна" за допомогою санкцій з метою зупинки війни, на його думку, є "невдалими".

"Хочу підкреслити, що санкції справді дають результат. Ми регулярно інформуємо країни-члени про наслідки російської агресії для економіки Європи, включаючи вплив санкцій. Якщо ознайомитися з наслідками санкцій для російської економіки, можна помітити, що суверенні резерви Росії швидко зменшилися вдвічі. Цей "безпечний запас" хоч і був значним, але його ресурси швидко вичерпуються. Одна з головних проблем, з якими стикається російська економіка, - це обмежений доступ до фінансування, про що свідчить рішення Центробанку РФ підвищити облікову ставку до 21%, що є одним із найвищих показників у світі", - зазначив Домбровскіс.

Він зазначив, що значні труднощі через європейські санкції відчувають також численні галузі російської промисловості, які зіткнулися з перебоями в ланцюгах постачання. За словами представника Єврокомісії, це лише частина довгого списку наслідків обмежувальних заходів ЄС для економіки Росії.

"В тому, що стосується пропозицій, які Європейська комісія наразі готує щодо тарифікації російських і білоруських сільськогосподарських товарів, це питання було вирішено вже у липні, коли були прийняті та набули сили так звані зернові регуляторні правила ЄС. Цими правилами були введені суттєві, практично, забороняючі тарифи на російське та білоруське зерно та інші аграрні товари. Тому що ми бачили порушення на ринку ЄС, що були спричинені російською агресивною війною", - зауважив виконавчий віце-президент Європейської комісії.

Він також зазначив, що в новому пакеті санкцій не передбачено введення обмежень на постачання російського газу до ЄС, оскільки країни Європейського Союзу не змогли досягти єдиного рішення з цього питання.

Як було зазначено раніше, сьогодні в Брюсселі відбулася сесія європейських міністрів, відповідальних за торгівлю. У ході зустрічі вони розглянули стан Єдиного ринку ЄС та можливості для покращення його конкурентоспроможності.

Читайте також