Аналітичне інтернет-видання

У зупинці допомоги Україні звинувачують Елбріджа Колбі: WSJ розповіла, як це сталося.

На переконання цього політика, Сполучені Штати повинні зосередити всі свої ресурси на підготовці до військового конфлікту з Китаєм.

Заступник міністра оборони США з політичних питань Елбрідж Колбі, який має намір перенаправити американські збройні сили на боротьбу з Китаєм, вже зіткнувся з розбіжностями серед деяких представників Республіканської партії.

Згідно з інформацією від The Wall Street Journal, саме Колбі надіслав міністру оборони Піту Гегсету звіт, в якому виклав свої міркування щодо того, як українські запити на американську військову техніку можуть ще більше виснажити вже обмежені резерви Пентагону. Хоча документ не містив конкретних пропозицій, він міг вплинути на ухвалення рішення про призупинення постачання певних видів зброї для українських збройних сил.

На думку прихильників автора меморандуму, цей інцидент відображає його намір реалізувати давні зобов'язання Сполучених Штатів щодо укріплення військової присутності в західній частині Тихого океану. Проте ця ситуація також вказує на суперечливі виклики для нової адміністрації, яка, паралельно з постачанням озброєнь Україні, вже на початку свого терміну розгорнула масштабні військові дії проти Ірану та хуситів на Близькому Сході.

"Колбі глибоко розмірковував про те, яким чином США можуть найбільш ефективно забезпечити свою безпеку в умовах обмежених ресурсів. Багато політиків не змогли прийняти цю істину," - зазначає колишній радник Гегсета Ден Колдуелл.

Політик пропонує обмежити американські зобов'язання за межами Азійсько-Тихоокеанського регіону, щоб звільнити ресурси для більш ефективного протистояння Китаю. Цей підхід відрізняє його як від "стримувачів", які закликають до суттєвого скорочення участі США в міжнародних справах, так і від традиційних республіканських "яструбів", які виступають за активну зовнішню політику по всьому світу.

Його заклики до зменшення глобальних зобов'язань, особливо в таких регіонах, як Близький Схід та Східна Європа, стали причиною розбіжностей з республіканцями. Метью Креніг з Атлантичної ради, колишній радник президентських кампаній Мітта Ромні та Марко Рубіо, зазначає, що останніми роками "пріоритизатори" стверджували, що США не повинні ані атакувати Іран, ані продовжувати підтримку України, оскільки всі ресурси треба зосередити на потенційному конфлікті з Китаєм.

У той же час, президент Дональд Трамп займає іншу точку зору: під девізом "Америка на першому місці" він виступає за стабільну та активну присутність США в кількох важливих регіонах планети, вважаючи це важливим аспектом для підтримки американського лідерства.

Відомо, що в червні адміністрація США на деякий час зупинила поставки певних видів військової техніки в Україну, серед яких були боєприпаси для артилерії та системи HIMARS.

Причиною стали внутрішні обговорення в Пентагоні, пов'язані з вичерпанням наявних запасів та необхідністю перерасподілу ресурсів на інші фронти військових операцій.

Західні медіа інформували, що одним із аналітичних звітів, який частково вплинув на ухвалене рішення, став меморандум, підготовлений заступником міністра оборони Елбріджем Колбі. У ньому йдеться про небезпеки, пов'язані з надмірним навантаженням на запаси зброї США.

На початку липня президент Дональд Трамп прийняв рішення про відновлення допомоги Україні. Це рішення було ухвалене в умовах інтенсивних обстрілів українських територій, нової відмови Володимира Путіна зупинити бойові дії, а також під тиском союзників та з урахуванням критики з боку Конгресу.

Читайте також