Аналітичне інтернет-видання

У Сеулі розпочнеться судовий процес проти колишнього президента Південної Кореї.

Слідчі Південної Кореї заарештували президента Юн Cок Йоля, якому оголосили імпічмент

14 квітня в Сеулі стартує судове слухання щодо колишнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, якого звинувачують у спробі організації заколоту.

Цю інформацію повідомляє агентство Yonhap.

Центральний районний суд у Сеулі почне розгляд справи щодо звинувачення у підбурюванні до заколоту, що пов'язане з введенням воєнного стану. Юн, як обвинувачений, має бути присутнім на засіданні суду.

Якщо Юну визнають culpable, він може отримати покарання у вигляді довічного ув'язнення.

Під час судового засідання біля суду буде запроваджено посилені заходи безпеки у зв'язку з можливими масовими акціями протесту. Юна доставлять до суду через підземний паркінг.

Згідно з встановленими правилами, представникам засобів масової інформації не дозволяється проводити фотозйомку та відеозйомку в суді до початку слухання справи.

Юн Сок Йоль є підозрюваним у справі, що стосується заколоту — злочину, який у Південній Кореї карається смертною карою. Він заперечує висунуті проти нього звинувачення і стверджує, що введення воєнного стану було необхідним для "підвищення свідомості суспільства щодо загрози з боку контрольованої лібералами Національної асамблеї, яка заважає його політичному курсу та намагається ініціювати імпічмент високопосадовців". Під час судового розгляду у справі проти нього його арештували, але згодом це рішення було скасовано, і він був звільнений. Перший арешт відбувся 3 січня під час тривалого протистояння між поліцією та охороною президента в його резиденції. У результаті правоохоронці вирушили на другу спробу арешту, пробираючись крізь натовп депутатів та громадян, які прийшли підтримати президента. Врешті-решт, відсторонений президент погодився на допит. Наразі обов'язки президента виконує прем'єр-міністр Хан Док Су, який також зіткнувся з імпічментом через відмову призначити трьох суддів Конституційного суду, але згодом рішення про імпічмент було скасовано.

Читайте також