Аналітичне інтернет-видання

Семенюк заявив, що Україна володіє запасами ракет на випадок можливого припинення постачання озброєння зі США.

Ілюстраційне зображення з Facebook Генерального штабу

Україна володіє арсеналом ракет.

1 липня прес-секретар Білого дому Анна Келлі оголосила про зупинку постачання певних видів озброєння в Україну. Які ймовірності відновлення співпраці між Україною та США в сфері військових постачань?

У таких делікатних питаннях надзвичайно важливо точно інтерпретувати повідомлення та уважно стежити за інформацією від офіційних джерел. Існує велика ймовірність спекуляцій. Американські представники згадували про можливість призупинення постачання зброї, проте це не було висловлено прямо. Ця тема піднімалася на саміті, де обговорювалися потенційні переговори з Росією. Росія виставила це як одну з умов, на що американці відповіли, що це можливо, якщо сторони досягнуть консенсусу. Питання полягає в тому, чи дійсно Росія готова до переговорів щодо припинення війни в обмін на те, що Україна не отримає військову допомогу від США. Наразі це питання залишається відкритим. Офіційних підтверджень про зупинку постачань зброї немає; це лише коментар прес-секретаря. Україна має певні запаси, які завжди включали ракети. Навіть якщо б постачання зупинилися сьогодні, це не означає, що ми залишилися без засобів. Можливо, це всього лише перегляд запасів з боку США. Сподіваюся, що це буде тимчасовою мірою, адже немає офіційних повідомлень про повну зупинку постачання зброї.

Спостерігалося зниження рівня спілкування.

Про першу зупинку постачання зброї повідомляв одноосібно Трамп, про другу говорив Піт Гегсет. А зараз говорять проте, що рішення ухвалив заступник міністра оборони США, а комунікувала його прессекретар. Про що свідчить таке зниження рівня комунікації?

З точки зору комунікації в державних органах це може свідчити про певний хаос. Такого рівня повідомлення, як зупинка поставки зброї, коментують відповідні особи, які належать до цієї інституції, яка або ініціює цю зупинку, або принаймні є долученою до цих процесів. Спостерігалося зниження рівня спілкування.. Можливо ЗМІ вирвало з контексту це повідомлення прессекретаря. Потрібно почекати, тому що офіційних повідомлень про це поки немає.

Припинення постачання зброї виглядає більше як короткочасний захід, а не як справжнє завершення участі США у конфлікті.

У США справді закінчуються запаси зброї чи вони просто не хочуть допомагати Україні?

Оцінюючи настрої Джей Ді Венса, політичний контекст може означати щось більше, ніж просто внутрішня політика. Це може бути знак росіянам, що США готові це зробити, проте вони чекають від Росії відповідних кроків. Американці вже робили сигнали росіянам. Це призвело до розчарування, яке Дональд Трамп висловлював відкрито. Припинення постачання зброї виглядає більше як короткочасний захід, а не як справжнє завершення участі США у конфлікті..

Лідерство США сьогодні під загрозою

Що коїться у внутрішніх справах Сполучених Штатів? Які зміни чекають на Америку в найближчі роки? Якою країна постане на світовій сцені?

Коли Дональд Трамп готувався до своєї інавгурації, ми зазначали, що у його адміністрації можуть виникнути серйозні суперечності, особливо з Ілоном Маском. І це дійсно сталося. Сьогодні хаос панує в роботі Білого дому. Республіканська партія фактично розколота на кілька фракцій. Ілон Маск намагається зібрати команду молодих підприємців, які прагнуть кинути виклик усталеній еліті, яка довгі роки контролює ключові ресурси. Водночас існує праворадикальне крило республіканців, яке пропонує зупинити військову підтримку Україні, ізолюватися від решти світу і готуватися до конфронтації з Китаєм. Третя група закликає Трампа не дозволяти Путіну відновити вплив Радянського Союзу. Ці три табори активно змагаються за лідерство, що, безсумнівно, відволікає увагу від суттєвих зовнішньополітичних і геополітичних викликів. Лідерство США опинилося під загрозою, і цим користується Китай, а також Росія. Нам необхідно посилити комунікацію з республіканцями, щоб підтримувати діалог на всіх рівнях, а не лише на дипломатичному. В іншому випадку, ми ризикуємо стати на периферії їхніх інтересів.

Тарас Семенюк. Изображение: Facebook "Тарас Семенюк"

"Час відпочинку закінчився."

Європейські країни збільшують видатки на оборону. Це наслідок поведінки Трампа?

Мова йде про справедливість. Дональд Трамп ухвалив абсолютно правильне рішення. Якщо ти прагнеш забезпечити свою безпеку, потрібно бути готовим за це заплатити. Це має бути основним принципом у міжнародній політиці та в рамках НАТО. Кожна країна, з огляду на свої можливості, повинна виділяти певний відсоток свого ВВП на зміцнення обороноздатності. Часи безтурботності вже минули. Трамп піднімав це питання ще під час своєї першої каденції, і його слова цілком обґрунтовані. Ми говоримо про колективну спільноту, яка усвідомлює виклики, що можуть виникнути перед НАТО в майбутньому.

На сьогоднішній день Франція виступає як активний адвокат вірменської діаспори на міжнародній арені.

Проведено ряд телефонних переговорів, в яких взяв участь президент Франції Емманюель Макрон, спілкуючись із Путіним, Трампом та Зеленським. Яка кількість обговорень стосувалася України?

Я думаю, що в них йшлося передусім не про Україну, а про Вірменію. На сьогоднішній день Франція виступає як активний адвокат вірменської діаспори на міжнародній арені.. Росія роками намагається завалити режим уряду Пашиняна і встановити свій маріонетковий режим, щоб Вірменія перетворилася на Грузію в сьогоднішньому вигляді. Вірменія через свою територію може надавати доступ до Каспію, але зараз не хоче цього робити. Це і могутня інтенсифікація конфлікту з Азербайджаном в Росією. Тобто розмова тут передусім не про нас. Україна є частиною цього глобального конфлікту з Росією. Франція намагається тримати роль, яка не замикається лише на європейському просторі. Це певна геополітична роль і заявка на лідерство та можливість впливу.

Читайте також