Аналітичне інтернет-видання

У грудні Україна отримуватиме шосту систему протиповітряної оборони IRIS-T та пускові установки для Patriot від Німеччини, заявив Шольц.

У грудні Німеччина передасть Україні вже шосту систему протиповітряної оборони IRIS-T, а також пускові установки для Patriot та зенітні установки Gepard. Про це 2 грудня на спільній пресконференції в Києві повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц разом із президентом України Володимиром Зеленським.

За заявою Шольца, для Німеччини ключовим аспектом є підтримка систем протиповітряної оборони України.

"Ми вже розгорнули п'ять комплексів IRIS-T, три системи Patriot та більше ніж 50 одиниць 'Гепард', - зазначив він."

Канцлер зазначив, що в 2025 році Німеччина продовжить здійснювати постачання, зокрема, систем протиповітряної оборони, бойових і розвідувальних безпілотників, а також вертольотів.

"Одне є очевидним: усі ми прагнемо завершення цієї жорстокої війни. Ніхто не бажає миру так, як українці. Саме тому наша рішуча підтримка, військова допомога та активна боротьба з російською агресією – це лише один аспект нашої позиції. Інший аспект полягає в тому, щоб знайти шляхи, які можуть призвести до справедливого і тривалого миру для України. Ми детально розглянули, як досягти того, щоб Україна могла вести переговори з позиції сили. І одне зрозуміло: жодне рішення щодо України не може бути ухвалене без участі українців. Я не дозволю, щоб рішення приймалися без врахування думки українського народу. Росія не має права нав'язувати Україні свої умови миру", - підкреслив Шольц.

Президент Зеленський зазначив, що під час закритої зустрічі з канцлером обговорювалися деталі фронтової ситуації та можливості зміцнення України ззовні.

"Це для нас надзвичайно важливо. Ми поки не маємо чіткої інформації, але щиро сподіваємось, що нова адміністрація США надасть нам потужну підтримку, бажано ще більш інтенсивну. Ми сподіваємося, що зовнішня політика Сполучених Штатів залишиться незмінною. Проте, перш за все, нам потрібно почати ці обговорення тут, в Європі, і розмірковувати про те, як ми можемо зміцнити нашу країну та які виклики можуть нас очікувати", - зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, йшлося про "спільні можливості на найближчі тижні й місяці".

"Всі можливості посилення України, як на фронті, так і в дипломатії, ми маємо реалізувати. Це стосується і рівня підтримки для України. Для нас це принципово, щоб Німеччина, як лідер, не зменшувала її і наступного року, і в тому числі фінансову підтримку, і це буде правильний сигнал для всіх інших наших партнерів", - сказав президент.

Зеленський підкреслив, що необхідно підтримувати тиск санкцій на Росію.

"Неможливо дозволити Путіну адаптуватися до тиску, і важливо пам'ятати, що геополітична стабільність є ключем до нашої спільної безпеки на континенті. Більшість європейських країн уже мають цю стабільність, але для України вона поки залишається недосяжною. Геополітична визначеність передбачає вирішення двох основних питань для кожної європейської держави. Для нас, українців, це питання життєво важливі. Я неодноразово підкреслював це. Це Європейський Союз та НАТО. Обидва ці аспекти є основоположними для України. Чим швидше ми отримаємо відповіді на ці запитання, тим швидше ми зможемо покласти край агресивним намірам Росії. Росія повинна усвідомити, що об'єднана Європа здатна захищати себе, свої цінності та життя своїх громадян", - наголосив президент.

Володимир Зеленський зазначив, що для України критично важливо отримати "суттєві гарантії безпеки". "Я відкрито обговорив з канцлером питання НАТО та наші безпекові зобов'язання, в кого ми віримо, а кому вже ніколи не надамо довіри. Нехай ці нюанси залишаться між нами. Саме тому наша розмова тривала так довго," – підкреслив він.

Олаф Шольц 2 грудня здійснює свій другий візит до України за час повномасштабної війни.

Останній візит Шольца до Києва відбувся влітку 2022 року, ставши його першим приїздом до української столиці після початку повномасштабної агресії Росії.

Як повідомлялося раніше німецьким урядом, загальна сума військової допомоги, яку Німеччина вже надала або планує надати Україні в найближчі роки, становить близько 28 мільярдів євро.

Читайте також