Україна успішно закінчила перевірку п'ятого з шести кластерів Європейського Союзу.

Блок охоплює транспортне законодавство, енергетичну політику, транс'європейські мережі, а також сферу охорони довкілля та клімату - що охоплює понад 200 законодавчих актів.
Україна успішно завершила процес оцінки відповідності свого національного законодавства стандартам Європейського Союзу в рамках Кластера 4, що стосується Зеленого порядку денного та сталого з'єднання. Це є п'ятим з шести тематичних блоків, які підлягають скринінгу у співпраці з Європейською комісією. Відповідну інформацію оприлюднив Офіс віцепрем'єрки з інтеграції.
Експерти представили досягнення в таких сферах, як законодавство у транспортній галузі, енергетична стратегія, транс'європейські інфраструктурні мережі, а також екологічна політика та зміна клімату, що включає більше 200 різноманітних нормативних актів.
Зустрічі, присвячені фінальному Кластеру - Ресурси, сільське господарство та політика згуртованості - стартують у вересні 2025 року.
Блок охоплює такі питання, як сільське господарство, продовольча безпека, політика у галузі рибальства тощо.
Раніше уряд затвердив дорожні карти для Кластеру 1 Основи вступу, а також переговорні позиції за Кластерами 2 Внутрішній ринок і 6 Зовнішні відносини. Україна вже завершила скринінг також за Кластером 3 Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток.
Віцепрем'єр Ольга Стефанішина підкреслила, що наша країна планує розпочати відкриття перших кластерів вже влітку, і це може відбутися у співпраці з Молдовою.
Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа запропонував визначити 1 січня 2030 року як дату вступу України до Європейського Союзу.
Зауважимо, процедура ЄС визначає 35 переговорних розділів. За ними Єврокомісія спочатку проводе офіційний скринінг відповідності законодавства України праву ЄС. 33 з 35 переговорних розділів згруповані в шість тематичних кластерів, тоді як розділи 34 Інституції та 35 Інші питання розглядатимуть окремо, поза кластерами.
Як відомо, Володимир Зеленський очікує, що Україну приймуть до Євросоюзу за час роботи нового складу Єврокомісії.
Перевірка українського законодавства для інтеграції в ЄС завершиться восени - Європейська комісія.