Аналітичне інтернет-видання

В Ірані затримали співачку Парасту Ахмаді після її виступу: останні новини.

11 грудня Парасту Ахмаді оприлюднила на відеохостингу півгодинний виступ. Дівчина заспівала декілька пісень у супроводі чотирьох чоловіків-музикантів.

В Ірані затримали 27-річну співачку Парасту Ахмаді, яка провела віртуальний концерт на платформі YouTube. Артистка була одягнена в чорну сукню без рукавів і коміра, а також не мала на голові хіджабу. Про це повідомив її адвокат Мілад Панахіпур, згідно з інформацією від Associated Press.

Ахмаді затримали в суботу в Сарі, адміністративному центрі північного іранського регіону Мазандаран. У четвер іранська судова система розпочала справу проти співачки через порушення строгих норм одягу для жінок в Ісламській Республіці. На її концерті виступали чотири чоловіки-музиканти.

Співачка виклала запис свого концерту на YouTube за добу до свого арешту, 11 грудня.

"Я — Парасту, дівчина, яка прагне дарувати свої пісні тим, кого любить. Це можливість, від якої я не можу відмовитися — співати для своєї рідної землі, яку щиро обожнюю", — написала артистка під відео.

Відео набуло великий успіх і швидко завоювало популярність. На сьогоднішній день його переглянули близько 1,8 мільйона разів.

Адвокат Панахіпур заявив, що наразі немає інформації про офіційні звинувачення проти Ахмаді, а також про те, хто саме її затримав і де вона перебуває. Він додав, що двох музикантів її гурту -- Сохейла Фагіха Насірі та Ехсана Бейрагдара -- також заарештували у Тегерані.

Після Ісламської революції 1979 року в Ірані було введено заборону на сольні виступи жінок перед змішаною публікою. Спочатку це правило поширювалося на всі форми співу, але з часом жінкам дозволили виступати лише в хорі перед чоловіками або на приватних заходах, де присутніми є тільки жінки.

Ця заборона має як релігійні, так і політичні підстави. Відповідно до іранського та ісламського законодавства, жіночий голос вважається "ауратом", тобто джерелом, що може провокувати грішні думки. Крім того, жінкам заборонено виступати перед незнайомими чоловіками без хіджабу, оскільки це розглядається як недотримання норм скромності.

Хіджаб та чорний чадор, які стали обов'язковими після революційних подій, перетворилися на символи ідеологічної відданості та чистоти режиму. Для віруючих мусульманок ці головні убори втілюють благочестя перед Всевишнім і скромність у спілкуванні з чоловіками поза межами родини.

Нагадаємо, що у 2022 році в Ірані відбулися великі протести, спровоковані загибеллю 22-річної Махси Аміні, яку арештувала "поліція моралі" через ймовірні порушення правил носіння хіджабу. Тим часом уряд Ірану заперечував свою відповідальність за смерть молодої жінки.

Ці події викликали тимчасове послаблення контролю за дотриманням дрес-коду, але у 2023 році влада Ірану знову посилила контроль за носінням хіджабу.

Читайте також