Аналітичне інтернет-видання

У виданні The Telegraph виявили, що ключовим чинником неприязного ставлення Трампа до України стало...

Трамп, ймовірно, не буде бажати втратити свою геополітичну позицію, яка дає йому можливість протистояти Путіну.

Головною причиною недружнього ставлення Трампа до України було те, що це була політика Байдена. Він вважав, що все, чого торкався Байден, має зазнати невдачі. Тепер, коли Байден скоро піде з посади, Трамп може розглянути справу України по суті.

На міжнародній арені відновлення суверенітету України може стати знаковим прикладом для інших країн, підкреслюючи важливі висновки, зроблені на основі подій у Сирії. Є ймовірність, що Китай може переосмислити свою "безмежну" дружбу з Росією, а імперські амбіції Москви можуть зазнати ослаблення, вважає Чарльз Мур, журналіст The Telegraph.

На думку кореспондента, успіх України допоміг би зміцнити мир у Європі, що було б добре для західних інвестицій і для численних країн, які межують з Україною і які Росія зараз намагається дестабілізувати.

Це б значно підвищило рівень впевненості у країнах Балтії — Естонії, Латвії та Литві, а також у країнах Балканського півострова. Швеція та Фінляндія, які посилили свої зобов'язання в НАТО після агресії в Україні, також відчули б себе більш захищеними і не прагнули б повернутися до політики нейтралітету.

"На першому місці для Трампа має бути забезпечення належної підтримки, спільно з Європою, для стабілізації фронту, що дозволить Україні зміцнити свої позиції. Далі він повинен створити західні механізми безпеки, які відкриють шлях для Зеленського до переговорів. Безсумнівно, Трамп не прагне стати тим, хто покине Україну в скрутний момент," – підкреслив Мур.

У курсі зовнішньополітичного мислення новообраного президента США намагався розібратися голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у статті для ZN.UA "Зрозуміти Трампа і зробити його союзником".

Читайте також