Аналітичне інтернет-видання

В Україні спостерігається зростаюча тенденція серед випускників 11 класу до виїзду за межі країни: якою є її масштабність?

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий підтвердив, що в Україні спостерігається певна тенденція виїзду учнів за кордон після закінчення 11 класу. Проте, за його словами, це не призводить до значного відпливу старшокласників.

Цю інформацію передає "Інтерфакс-Україна".

"Я не сказав би, що це масово, але тенденція така є. Безумовно, у нас є ряд задумів, як пом'якшити цю негативну тенденцію, не довівши її до рівня загрози", -- зазначив міністр.

Основним аспектом, який визначає вибір випускників та їхніх сімей, Лісовий вважає питання безпеки. Він також підкреслив, що Україна готова прийняти назад своїх дітей.

За словами міністра, усі українські школярі, які повертаються із-за кордону, мають гарантоване місце в українських закладах освіти -- незалежно від рівня знань. Щобільше, у країні є чимало недоукомплектованих шкіл, які охоче приймають нових учнів.

"Школи із задоволенням забирають собі дітей. Тут взагалі немає проблеми, це абсолютно правильна політика", -- резюмував Лісовий.

Нагадуємо, що уряд полегшив процес отримання паспортів для чоловіків, які підлягають військовій службі та знаходяться за межами країни.

Відомо, що після весняних іспитів значна кількість чоловічих студентів може опинитися під загрозою відрахування. Кабінет Міністрів України раніше виступив із пропозицією внести зміни до чинного законодавства, які можуть позбавити частину студентів професійно-технічних навчальних закладів права на відстрочку від мобілізації. Це стосується тих осіб, які вступили до ПТУ після досягнення 25-річного віку.

Звертаючи увагу, з 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові регуляції щодо оформлення та видачі довідок для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ці зміни були внесені до урядової постанови №376 у квітні, але вже викликають занепокоєння у юристів та переселенців через наявні правові невідповідності.

Читайте також