Валерій Пекар: Хто в Америці сьогодні отримує вигоду від політики Трампа? Ми повинні навчитися на цьому прикладі -- Блоги | OBOZ.UA
Кого я ще не згадав, дайте знати, я доповню.
Поки що залишаються закоханими у Трампа:
а) шанувальники, яких ще не торкнулися наслідки,
б) трейдери-інсайдери, які рано чи пізно піддадуться увазі журналістів і прокуратури, а наразі можуть пишатися своїми вражаючими статками, здобутими завдяки коливанням ринкових цін.
Усе це завершиться тріумфом демократів на проміжних виборах, внаслідок чого Трамп залишиться "кривою качечкою" ще на два роки. Потім політичний баланс зміниться: замість непередбачуваного старшого республіканця з правими поглядами оберуть передбачуваного молодого демократа з радикально лівими ідеями. І ситуація стане ще більш складною.
Навіщо я це пишу? Щоб ми якісь уроки винесли для нашої власної внутрішньої політики.
1) Ідеальна політика приносить користь усім, але, на жаль, це рідкість.
2) Менш досконала політика приносить користь більшості, одночасно зменшуючи негативні наслідки для меншості.
3) Ще менш ідеальна політика робить добре більшості, а на меншість начхати; на наступних виборах все робиться навпаки, і так за рахунок рівномірного розподілу страждань тримається динамічний баланс.
4) Ще гірша політика приносить вигоду незначній групі, тоді як більшість намагається ввести себе в оману, переконуючи себе, що їх становище покращується.
5) Найгірші політичні рішення приносять вигоду лише невеликій групі осіб, але врешті-решт мають негативні наслідки як для цих політиків, так і для цієї групи.