Аналітичне інтернет-видання

Вибори в Румунії — суд ухвалив рішення про анулювання їхніх результатів.

Конституційний суд Румунії скасував результати першого туру президентських виборів, де переміг незалежний кандидат Келін Джорджеску. Це рішення є фінальним і не підлягає апеляції.

У п'ятницю, 6 грудня, за два дні до другого туру президентських виборів у Румунії, Конституційний суд країни скасував результати першого туру. Про це йдеться в заяві відомства.

Рішення є фінальним і не може бути оскаржене.

Другий тур виборів заплановано на 8 грудня, де змагатимуться переможець Келін Джорджеску з результатом 22,94% та Олена Ласконі, яка отримала 19,17%. Третім у списку кандидатів є Марчел Чолаку з 19,14%.

Як повідомила "Радіо Свобода", 4 грудня спецслужби країни опублікували документи, в яких йшлося, що на користь кандидата, який переміг у першому турі, могли вести агітацію 25 тисяч ботів, пов'язаних із Росією.

Румунські спецслужби припускають, що на цю операцію було витрачено великі суми грошей, а її масштаб і географічне розташування вказують на те, що операцію проводив "державний оператор".

Міністерство внутрішніх справ Румунії зазначило, що понад 100 впливових осіб із вісьмома мільйонами підписників були задіяні для просування Келіна Георгеску. Крім того, як зазначалося, у кампанії Келіна Георгеску могли бути задіяні лідери деяких кланів злочинного світу та екстремісти.

Фактори, що сприяють підвищенню популярності кандидата

Причина масового зростання популярності Келіна Георгеску на рівні соціальної платформи TikTok, на думку розвідувальної служби, пов'язана з дуже добре організованою рекламною кампанією, а його пости не було позначено як такі, що належать кандидату на виборах, у зв'язку з чим він здобув перевагу перед іншими.

Соціальна мережа не прибрала передвиборчий контент Келіна Джорджеску, який залишався доступним для користувачів у Румунії, включаючи день виборів. TikTok класифікував ці публікації як розважальні, що дозволило їм з'являтися без обмежень, без належного маркування і поза межами виборчого періоду. Це призвело до збільшення видимості Джорджеску в порівнянні з іншими кандидатами, чиї пости підлягали жорсткому фільтруванню, що суттєво зменшувало їхню присутність в онлайн-просторі.

Згідно з висновками Конституційного Суду, процес виборів президента Румунії поновиться у повному обсязі після того, як уряд визначить нову дату.

Успіх ультраправого кандидата Джорджеску справив фурор. Аналітики впевнені, що вирішальну роль у його перемозі відіграли вірусні ролики в TikTok, де політик висловлював свої думки про соціальні питання, міжнародні відносини та діяльність уряду. Його прозвали "румунським Дональдом Трампом", що підкреслює вплив його заяв на виборців.

Нагадуємо, що Джорджеску висловлював намір запровадити обмеження на експорт українського зерна через територію Румунії, а також зупинити подальшу військову підтримку Києва.

Читайте також