Аналітичне інтернет-видання

Військова допомога і дипломатичні переговори: яка мета візиту Шольца до Києва?

Вперше за останні два з половиною роки, прем'єр-міністр Німеччини відвідав Україну.

2 грудня до Києва з несподіваним візитом завітав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Детальніше про приїзд голови німецького уряду до Києва - читайте в ексклюзиві ТСН.ua

Зранку, 2 грудня, канцлер Німеччини Олаф Шольц вперше за два з половиною роки, прибув до Києва з неоголошеним візитом.

З даними Bild поїздка Шольца до України була запланована ще до початку урядової кризи у Німеччині та розколу до правлячої коаліції. Канцлер хотів, аби його візит відбувся після виборів у США та до інавгурації новообраного президента Дональда Трампа, яка відбудеться у січні.

Нагадуємо, що останній візит канцлера Німеччини до Києва відбувся в червні 2022 року, коли він приїхав разом з президентом Франції Еммануелем Макроном та колишнім прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі.

В Офісі Президента повідомили, що Шольц із Зеленським відвідали поранених українських військових у київському шпиталі. Німецький канцлер поспілкувався з бійцями.

Зеленський та канцлер ФНР вшанували пам'ять всіх героїв, життя яких обірвала російська агресія. Вони також ознайомилися з безпілотними літальними апаратами та наземними дронами, а також системами управління, які Україна розробляє спільно з Німеччиною.

Після прибуття канцлера Німеччини в Україну, в соціальних мережах українці активно почали ділитися мемами про валізу Шольца. Багато з жартів було присвячено тому, що може міститися всередині. Дехто висловлював припущення, що в ній є зброя, інші говорили про гроші, а треті жартували, що там можуть бути ключі до крилатих ракет "Taurus".

"Шольц привіз ядерну зброю", "Шольц доставив пакет допомоги", "Олаф Шольц завітав, щоб отримати тисячі від Зеленського" – з такими кумедними підписами в соціальних мережах розповсюджувалися фотографії візиту канцлера Німеччини.

За словами підприємця Андрія Федоріва валіза Rimowa, з якою був канцлер Німеччини Олаф Шольцу у Києві, є символом німецької культури завдяки своїй довговічності та статусу.

Підприємець поділився, що в аеропорту Мюнхена можна зустріти безліч людей з валізами різних розмірів і стилів. Бренд Rimowa має культовий статус у Німеччині завдяки своїй витривалості. Вважається, що таку валізу купують лише один раз на все життя, і чим більше на ній слідів використання, тим краще. Вона стала символом надійності та дбайливого ставлення до речей.

Як повідомило німецьке інформагентство DPA, Шольц прибув до столиці України задля переговорів з президентом України Володимиром Зеленським. За інформацією видання Tagesschau, після прибуття до української столиці німецький канцлер наголосив на своїй підтримці держави, яка зазнала нападу з боку Росії.

Видання Spiegel пише, що своїм візитом канцлер Німеччини хоче дати зрозуміти, що його держава продовжує стояти на боці України.

"Україна вже більше тисячі днів мужньо бореться проти жорстокої агресії з боку Росії", - оголосив Шольц після свого прибуття до Києва.

Він підкреслив, що Німеччина залишиться найвідданішим союзником України в Європі. Політик також висловив надію на оперативне постачання зброї.

Згідно з інформацією, оприлюдненою виданням Bild, під час бесіди з президентом України Володимиром Зеленським було обговорено його можливу готовність до мирних переговорів з Росією.

"Жодне питання не повинно вирішуватись без участі українців," - зазначило джерело в редакції.

Зауважимо, 15 листопада німецький канцлер вперше за два роки поговорив телефоном з Путіним. Своїм вчинком він порушив ізоляцію російського президента, з яким через агресію проти України відмовлялася говорити переважна більшість західних лідерів.

Володимир Зеленський підкреслив, що телефонна бесіда між канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Росії Володимиром Путіним може призвести до відкриття "скриньки Пандори" тривалих і безрезультатних переговорів.

На пресконференції

По прибутті канцлер Німеччини оголосив, що Берлін надасть Києву військову техніку на суму 650 мільйонів євро.

"На зустрічі з президентом Зеленським я повідомлю про нові поставки озброєнь на загальну суму 650 мільйонів євро, які заплановані до доставки до кінця грудня. Ми не просто говоримо про свої наміри, а й реалізуємо їх", – заявив Шольц після прибуття до столиці.

Однак, у складі пакету допомоги не виявиться бажаних Україною крилатих ракет, повідомляє Bild.

За даними видання, Шольц привіз із собою обіцянку: "Я хотів би дати зрозуміти, що Німеччина залишиться найсильнішим прихильником України в Європі".

"Україна може розраховувати на підтримку Німеччини: ми дотримуємося своїх обіцянок. І ми виконуємо те, що обіцяємо," - зазначив він.

Проте, у переліку озброєнь, які Шольц обіцяв надати Україні ще в грудні, відсутня бажана для Києва крилата ракета "Taurus", здатна дістатися до Москви.

Як повідомляв Шольц раніше в ефірі в ефірі ZDF, його країна "не робить певні речі", зокрема ті, що стосуються передавання цих ракет. Канцлер наголошує, мовляв, це підтримує більшість населення Німеччини.

"Наприклад, ми постачаємо крилаті ракети і визнаємо, що небезпечна зброя, яку ми надали, може бути застосована для ударів по цілях у глибині Росії. Я вважаю, що ця позиція користується підтримкою більшості населення," - підкреслив Олаф Шольц.

Як зазначив канцлер Німеччини, він не готовий взяти на себе відповідальність за постачання ракет Taurus Україні.

Під час спільної пресконференції з канцлером ФРН Олафом Шольцом Володимир Зеленський повідомив, що його переговори з Олафом Шольцом у форматі тет-а-тет тривали майже дві з половиною години замість запланованих 40 хвилин, а головними темами стали посилення фронту, майбутня роль Євросоюзу та запрошення для України в НАТО.

"Я висловив, наскільки критично важливі для нас серйозні гарантії безпеки, та був відвертим з канцлером щодо НАТО і наших безпекових запевнень. Ми знаємо, кому можемо довіряти, а кому вже ніколи. Нехай усі нюанси залишаться в рамках нашої розмови, тому така тривала дискусія і відбулася", - підкреслив Зеленський.

Окрім цього, згідно з висловлюваннями президента, під час зустрічі обговорювалося питання зміни керівництва в Сполучених Штатах.

"Ми щиро сподіваємося на потужну підтримку нової адміністрації США, яка повинна стати ще більш вагомою, а також на стабільність американської політики. Найголовніше — це обговорювати ці питання тут, у Європі, і розмірковувати над тим, як ми можемо зміцнити нашу державу, незважаючи на ті виклики, які можуть виникнути," — підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, що під час спільної пресконференції президент Зеленський висловив думку про необхідність усвідомлення Росією своїх злочинних дій в Україні.

Інформація оновлюється.

Читайте також