Військові заявили про об'єкт, який в翱нув з території Білорусі: він нагадує саморобний апарат і не несе загрози.

Армія про білоруське вторгнення: це виглядає як саморобний пристрій і не є небезпечним | Фото LK.
У четвер стало відомо, що на територію Литви з боку Білорусі, нібито, проник дрон "Шахед". Однак прикордонники уточнили, що це насправді був "саморобний літальний апарат, що нагадує літак".
Около 11:30 пограничники Кениськой заставы в Вилнюсском районе заметили, по предварительным данным, летательный аппарат, напоминающий самодельный самолет, который вошел на территорию из Беларуси и упал на землю, сообщает Государственная пограничная служба (VSAT).
Літак впав неподалік від закритого прикордонного пункту Шумськ, приблизно за кілометр від кордону з Білоруссю.
Згідно з попередніми відомостями, цей об'єкт створений з фанерних матеріалів та пінополістиролу.
Даних про те, що цей літальний апарат перевозив вантаж, немає. Об'єкт не становить небезпеки.
Наразі VSAT регулярно реєструє інциденти, коли з Білорусі в Литву намагаються переправити контрабандні сигарети за допомогою дронів, повітряних куль та саморобних літальних засобів.
Прикордонники поінформували про інцидент орган, що відповідає за моніторинг повітряного простору, а саме – Військово-повітряні сили.
У другій половині дня Збройні сили Литви також поділилися своїми даними та знімком безпілотника.
Інформуємо, що 10 липня приблизно о 11:30 Військово-повітряні сили Литви виявили об'єкт, який рухався до кордонів країни з території Білорусі.
Винищувачам, які виконували місію повітряної поліції НАТО і на той час перебували в повітрі, було змінено режим готовності з тренувального на бойовий, однак, оскільки об'єкт через короткий час впав, завдання винищувачам було скасовано, інформація була передана Державній прикордонній службі.
Військові, що були на чергуванні, вирушили до місця, де впав об'єкт, щоб забезпечити охорону. Згідно з інформацією, об'єкт виглядає як саморобний і не несе загрози.
Виявлений літальний об'єкт | Знімок Литовської армії.
Керівництво країни відведено в укриття
Голова Сейму Саулюс Скверняліс повідомив представникам ЗМІ, що його евакуювали до укриття через інцидент з порушенням повітряного простору.
"Відповідно до інструкцій охоронної служби керівництва, ми вирушили в укриття," - повідомив С. Скверняліс.
Г. Палкун, який у той момент проводив зустріч із журналістами в урядових приміщеннях, також був евакуйований до укриття, повідомив кореспондент BNS, присутній на цій зустрічі.
За словами С. Скернеліса, йому довелося сховатися через "ситуацію, що виникла з літаючим об'єктом".
Він заявив, що не може розкрити більше інформації.
"Важливо, що зараз він більше не літає", - сказав С. Сквернеліс.
Президент Гітанас Науседа зараз перебуває з візитом в Ірландії.
Єгліньскас: ми знаємо, що збройні сили Білорусі проводять певні навчання
Голова Комітету національної безпеки та оборони Сейму Гєдрім Яглінскас у четвер увечері в програмі LRT RADIJU повідомив, що військова розвідка інформувала його про наявність безпілотного літального апарата.
Суть справи в тому, що він зміг проникнути. Необхідно обговорити, чи було його виявлено, чи був він помітний, чи намагалися його якось знешкодити. Щодо того, чи це був "Шахед", ми поки не маємо підтвердження. Відомо, що збройні сили Білорусі проводять певні навчання, і я припускаю, що це могла бути ціль, яку повинні були знищити, але, ймовірно, щось пішло не так. Це факти, але, напевно, наразі варто дочекатися більш достовірної інформації, - зазначає він.
За словами політика, ще занадто рано стверджувати, чи є це провокацією щодо Литви.
"Ми повинні чекати на додаткову інформацію, має бути проведено розслідування. Потрібно стежити і довіряти нашим розвідувальним органам, які, ймовірно, нададуть найкращу інформацію в найкоротший час", - заявив голова НСК.
Експерт у сфері оборони зазначає: Білорусь несе відповідальність за те, що він увійшов, оскільки не змогла його зупинити.
Експерт з військових питань Егідіюс Папечкіс каже, що коли в повітряний простір влітає невідомий об'єкт, про його характер можна судити за розміром і швидкістю.
"Однак найчастіше це візуально впізнавані цілі. У цьому випадку дуже важко сказати, бо з Білорусі може влетіти що завгодно - як дрон, запущений контрабандистами, так і якийсь інший дрон, що збився з курсу. Так само, як колись Латвію і Польщу, так і Литву може досягти дрон "Shaded", що збився з курсу", - стверджує він.
За словами експерта, швидшої реакції для збиття такого невеликого об'єкта досягти неможливо.
"Це не такі масові події. Перед тим, як використовувати проти них якісь засоби вогню, виникає небезпека для об'єктів, що знаходяться на нашій території. Такі випадки траплялися і в Румунії, і в Польщі, і в Латвії. "Це не такі масові події. Перед тим, як застосовувати будь-які засоби вогню, виникає небезпека для об'єктів, що знаходяться на нашій території. Як в Румунії, так і в Польщі, так і в Латвії траплялися випадки, коли влітали як "Шахед", так і невеликі розвідувальні дрони", - стверджує він.
За словами Е. Папечкіса, Білорусь повинна відповідати за те, що він потрапив у цю ситуацію, оскільки не змогла його зупинити.
"На мою думку, серйозних загроз не було, проте кожен такий інцидент вимагає ретельного аналізу наших алгоритмів та методів співпраці між органами. Це не повинно викликати паніку чи надмірне занепокоєння, але ми повинні підійти до цього питання з максимальною серйозністю та зробити висновки. Звісно, спочатку необхідно отримати інформацію від відповідних служб. Я впевнений, що наші органи оперативно нададуть відповідь на це питання", - зазначає військовий аналітик.