Все визначається Сполученими Штатами: Зеленський пояснив, чому Україна досі не приєдналася до НАТО | УНН
Голова України повідомив, що приєднання держави до НАТО буде визначатися рішенням Сполучених Штатів та їхнього глави держави. На даний момент чотири країни-члени Альянсу не висловлюють підтримки щодо членства України.
Протягом багатьох років Україна залишалася за межами НАТО, незважаючи на численні обіцянки про можливе членство. Президент Володимир Зеленський висловив своє незадоволення щодо нерішучості західних лідерів та помилок, допущених українською владою. Він підкреслив, що майбутнє України в Альянсі значною мірою залежить від позиції Сполучених Штатів.
Про це Зеленський сказав під час зустрічі із представниками Міжнародної медіа-ради, передає УНН.
Від деяких держав, я думаю, це спочатку була не дуже прозора політика, і вони не підтримували нас у НАТО. Це були просто неправдиві слова: "Так, Україна буде в НАТО". Пройшли десятиріччя, а Україна досі не в НАТО, і це було нечесно щодо України та українців. Це також було нечесно з боку наших лідерів
Він підкреслив, що Україна неодноразово допускала помилки, коли певні її керівники заявляли про нібито обіцяне членство в НАТО, оскільки це не відповідало реальності.
Він також вважав, що позиція Німеччини та Сполучених Штатів у цьому питанні була слабкою, оскільки вони вели діалог із росіянами й зазнали в ньому поразки, постійно посилаючись на якісь домовленості з російською стороною.
Але в мене, як українця, виникає запитання: чому ви домовлялися без нас про нас? Ми -- незалежна країна. Чому в 90-х, на початку 2000-х і далі ви постійно вирішували без України, які в нас мають бути гарантії безпеки? Чи є місце для України в НАТО, чи немає? Чому ви це робили? Це, на мою думку, дуже несправедлива і нечесна поведінка
Він підкреслив своє бажання відновити міжнародну повагу до України. Також він наголосив на тому, що Україна веде боротьбу за забезпечення гарантій безпеки та намагається стати частиною НАТО. Хоча більшість країн Альянсу висловлюють підтримку Україні, все ж є чотири держави — Сполучені Штати, Німеччина, Словаччина та Угорщина, які наразі не готові підтримати це прагнення.
Проте остаточне рішення з цих питань залежить від Сполучених Штатів. Багато країн прагнуть продемонструвати свою роль лідерів, але питання вступу України в НАТО все ж таки лежить на плечах американського президента. Якщо Трамп виявить готовність прийняти Україну в НАТО, ми матимемо таку можливість. Усі союзники підтримають це рішення. Однак, якщо президент Трамп не захоче цього, нашої присутності в НАТО не буде.
Пам'ятаємо
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте сказав, що союзники мають більше підтримувати Україну, "щоб змінити траєкторію війни".
Одночасно Президент Польщі Анджей Дуда закликає до запрошення України до НАТО, оскільки це стане першим кроком у напрямку надання Україні реальних гарантій безпеки з боку держав Альянсу.