Реалізувати намічене.
У Києві пройшла дискусія щодо концепції Стратегії розвитку культури в Україні на період 2025-2030 років.
На заході, що його влаштували Міністерство культури та стратегічних комунікацій разом з Національним центром "Український дім" за підтримки Офісу відновлення, міністр цієї сфери Микола Точицький представив проект Стратегії розвитку культури.
"Стратегія сформує основні напрямки еволюції культурної сфери України, враховуючи сучасні соціально-економічні умови, та визначить ключові цілі до 2030 року. Наша культурна політика повинна стати пріоритетним напрямком для досягнення тривалих цілей, адже ми маємо спільну мету: здобути перемогу та відновити країну," - зазначив міністр.
Подія зібрала разом членів культурної спільноти України, державних службовців, парламентарів та міжнародних партнерів з метою вироблення рекомендацій для основного документу, який відобразить ключові напрямки спільної діяльності всіх учасників культурної екосистеми.
На панельній дискусії учасники розглянули значення держави, культурних інституцій та громадянського суспільства у впровадженні стратегії.
Олена Ковальська, заступник очільника Офісу Президента, підкреслила, що культура є важливим аспектом національної безпеки.
"Культурна дипломатія та просування міжнародного аспекту української культури є одним із ключових напрямків нашої діяльності. Створення системного підходу, планування графіку подій та заходів є невід'ємними складовими нашої роботи. Також важливим залишається розвиток українського контенту та високоякісних продуктів, які стануть нашою візитною карткою," – підкреслила вона.
Заступниця міністра закордонних справ Мар'яна Беца підкреслила значення культурної дипломатії в контексті війни. Її основне завдання полягає у створенні позитивного іміджу України як держави, де живуть сміливі, вільні та креативні особистості з багатим культурним спадком і історією. Це не лише підтримуватиме нашу перемогу, а й сприятиме інтеграції української культури в глобальні процеси.
"Безумовно, усім міністерствам слід об'єднати зусилля для того, щоб ізолювати росію в сферах спорту, культури, освіти та науки. Питання подальшої ізоляції росії стає надзвичайно актуальним," – зазначила представниця Міністерства закордонних справ.
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв підкреслив значення усвідомлення культури як ключового елемента буття людства і спільнот. Культура не лише відображає знакові етапи історії, але й формує середовище для об'єднання цінностей, креативності та взаємодії.
"Організація відкритих консультацій та обговорень є надзвичайно важливим кроком, ініційованим Міністерством культури та стратегічних комунікацій. Це є основним і первинним етапом у розробці спільної стратегії", -- підкреслила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі.
Учасники дискусії були поділені на п'ять груп, кожна з яких зосередилася на конкретній стратегічній меті. Ось ці цілі: "Посилення людського капіталу через культурні практики", "Охорона, збереження та примноження культурної спадщини", "Об'єднання громад за допомогою культури", "Відновлення та модернізація інституцій і інфраструктури через культуру" та "Інтеграція української культури як активного учасника та рівноправного партнера у глобальних культурних процесах". Всі ці результати будуть узагальнені Міністерством культури та стратегічного розвитку.