Кремль готується до тривалої конфліктної ситуації з Україною та західними країнами.

москва стрімко втрачає вплив навіть серед колишніх союзників.
російський диктатор владімір путін не демонструє жодної готовності йти на компроміси у війні проти України, що зводить нанівець надії на дипломатичне завершення конфлікту та нормалізацію відносин із Заходом.
Цю інформацію наводить The Washington Post, цитуючи західних експертів.
Видання зазначає, що путінська стратегія -- це не прагматична безпекова політика, а радше емоційна одержимість, яка коштуватиме росії втрачених ринків, союзників і міжнародного впливу.
"Бажання перешкодити Україні приєднатися до НАТО та вимога визнання анексованих територій є ірраціональними. Це, скоріше, спроба "помститися" Україні за її незалежність", - зазначає російський експерт Майкл Кіммадж.
На фоні цих подій Москва швидко зменшує свій вплив навіть серед своїх колишніх союзників. Взаємини з Вірменією, Казахстаном і Азербайджаном стають все більш напруженими. Крім того, раніше активна дипломатична діяльність на Близькому Сході втрачає свою ефективність — Росія втрачає там не лише партнерів, але й довіру.
З початком повномасштабного вторгнення рф у 2022 році, росія втратила ключові європейські ринки енергоносіїв, на які до цього припадала більшість експорту. Сьогодні москва вимушена продавати нафту та газ Китаю та Індії -- за зниженими цінами, в умовах жорсткої конкуренції.
"Звуження торгових можливостей, мілітаризація економіки та тягар соціальних виплат, зокрема військових пенсій, -- усе це підриває довгострокові перспективи розвитку країни", -- йдеться у статті.
Згідно з інформацією WP, Кремль все частіше сприймає війну не лише як протистояння з Україною, а й як світову війну проти Сполучених Штатів та НАТО.
"Нездатність путіна скористатися навіть можливими компромісами від Дональда Трампа лише підкріплює віру в Кремлі в те, що Захід завжди залишатиметься супротивником," – відзначають представники ЗМІ.
Історик Стівен Коткін наголошує, що росія в історичному розрізі мала найбільше економічне зростання саме в тісній співпраці із західними країнами, а не в конфронтації.