Яку тактику використовує Кремль: чому Путін затримує процес мирного врегулювання?

Кремль прагне відсунути в сторону українське питання та провести ширше перезавантаження зі США, яке залишить Україну та Європу поза процесом і дозволить Росії продовжувати війну. Про це йдеться у матеріалі NBC News. Також про затягування війни говорять європейські партнери, зокрема це вкотре заявив генсек НАТО Марк Рютте. Президент США Дональд Трамп в останній своїй заяві традиційно заявив, що переговори з Росією щодо припинення війни продовжуються. Але уточнив, що йому не подобається бомбардування. Яку мету, переслідує Путін, усіляко відсуваючи можливе перемир'я? Чи не пов'язане з майбутніми переговорами посилення ударів по Україні? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Перемовини. Зображення: з публічних джерел.
Кандидат політичних наук і експерт у галузі політології Олексій Якубін висловив свою думку щодо ситуації наступним чином:
За словами фахівця, існує також припущення, що в цій ситуації Кремль сподівається, що висуваючи дедалі нові вимоги, американці в кінцевому підсумку стануть відкритими до їх прийняття та спробують вплинути на Україну в цьому контексті.
Олексій Якубін вважає, що стратегічні підходи росіян не демонструють ефективності. Однак наразі вони не мають наміру відмовлятися від використання цього способу.
Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич підкреслив, що для Кремля з самого початку ключовим моментом було не досягнення мирної угоди з Україною чи зупинка бойових дій, а претензії на роль геополітичного лідера.
На думку експерта, стратегія Кремля полягає у розширенні рамок переговорів. З одного боку, спостерігається ескалація конфлікту в Україні, а з іншого - введення нових тем і напрямків у дискусії. Серед них можна виділити посередництво з Іраном, спроби вести торг зі США, зокрема стосовно рідкісноземельних елементів та питання Арктики, а також позиціювання Росії в контексті відносин з Китаєм.
За його словами, у Трампа, з іншого боку, не стоїть питання завершення війни на умовах України.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Кремль вперше пояснив, чому не піде на припинення вогню, як того вимагає Трамп.