Аналітичне інтернет-видання

Януковича більше немає, проте до Зеленського залишаються питання: Притула поділився думками про всіх президентів України.

Волонтер підкреслив слабкі сторони кожного президента України.

Відомий волонтер та екс-ведучий телепередач Сергій Притула нещодавно виступив із пропозицією щодо вилучення українських паспортів у колаборантів. Тепер він також опублікував свій особистий рейтинг президентів України.

У розмові з ведучим Славою Дьоміним Сергій Притула поділився своїми думками щодо українських президентів. Зокрема, він вважає, що найгіршим президентом в історії країни був Віктор Янукович, який втік з України, підкреслюючи, що згадувати про нього не варто. Крім того, Сергій висловив думку, що останні позиції в рейтингу займають Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Петро Порошенко.

Притула зазначив, що перший президент України Леонід Кравчук продовжував використовувати радянські принципи управління державою. На його думку, це стало причиною того, що Україна не змогла досягти таких же успіхів, як Польща чи країни Балтії. Крім того, волонтер вважає, що Кравчук міг би утримати ядерну зброю замість того, щоб віддати її відразу.

Він став продовженням радянської моделі політичного управління країною, що не сприяло негайному впровадженню критично важливих реформ. Ми не обрали шлях, яким йшли Балтійські країни, і не пішли за прикладом Польщі. Ми залишилися в рамках тієї системи координат, яка дісталася нам у спадок від Радянського Союзу. Я розумію, що нам не дозволили б зберігати ядерну зброю, як ми на це сподівалися, але було б можливим продовжити процес її передачі на 20-25 років, щоб гаранти безпеки довели свою роль як гаранти. Це лише один з багатьох аспектів, як-от поділ Чорноморського флоту пізніше тощо, -- поділився своїми думками Сергій.

А от другого президента України Леоніда Кучму, Притула назвав "батьком олігархічної системи". Він зазначив, що дехто з ностальгією згадує часи, коли політик був при владі через певне покращення економіки. Водночас волонтер вважає, що Кучма не починав реформи, які б справді покращили життя країни. Також він згадав, що справа про вбивство Гонгадзе, з якою асоціюється період правління Кучми, зачепила лише певну частину суспільства.

"Батько олігархічної системи всередині країни. У багатьох людей в Україні є про нього дуже позитивне враження, тому що він асоціюється у них з певною стабільністю. На момент його приходу до влади ми вже подолали гіперінфляцію, яка була там 92-93-й рік, а у нас не було якихось суттєвих криз, окрім 98-го року. А проблема Гонгадзе не зачепила всю країну, а тільки там певний прошарок пасіонаріїв. Але ж замість того, щоб впроваджувати якісь реформи, замість того, щоб замість оцієї багатовекторності, вести суспільство до ситої Європи, заможної, він обирав трошечки інші шляхи. І я не вважаю, що це був якийсь золотий вік України, попри всю стабільність", -- розповів Сергій.

Щодо п'ятого президента України Петра Порошенка, Притула вважає, що є питання до модернізації армії. Зокрема, його цікавить, чому тероборона не з'явилась в Україні раніше, ніж за місяць до повномасштабного вторгнення росіян.

Незважаючи на весь контекст, пов'язаний з Петром Олексійовичем, який було створено для його прихильників, стосовно розвитку української армії, існують серйозні питання щодо її модернізації та впровадження ракетних програм. Де ж результати цих зусиль? Це найбільше питання, яке мене турбує. Чому територіальна оборона в Україні була сформована лише за місяць до початку повномасштабного вторгнення, а не у 2015, 2016 чи 2017 роках? – висловив свою думку Сергій.

За словами Притули, третій президент України Віктор Ющенко користувався значною довірою серед населення. Однак, як підкреслив волонтер, він не здійснив свою обіцянку стосовно покарання винних у злочинах. Притула також нагадав про власну участь у Помаранчевій революції, яка була спрямована на забезпечення справедливих президентських виборів.

Віктор Ющенко, отримавши значну підтримку під час помаранчевої революції, не зміг реалізувати свою ключову обіцянку – покарання для злочинців. Я пам'ятаю, як у 23 роки стояв на розі Банкової та Лютеранської, борючись зі снігом під час революційних подій. Мене тоді переповнювало бажання справедливості. Я був обурений тим, що намагаються порушити мої права, вкрасти мій голос і знову повернути злочинців до влади. Вірив, що обіцянка щодо тюрем для бандитів буде виконана, і що попередня влада, яка так довго знущалася над людьми, нарешті отримає справедливе покарання, – поділився своїми думками Сергій.

Проте Притула підкреслив, що Ющенко піднімав теми національної самосвідомості та культурної спадщини. Він також досягнув згоди з польським урядом стосовно Волинської трагедії.

"До його честі підняв на щит питання української ідентичності, питання історичної справедливості. Він тоді з польською владою знайшов порозуміння. І я хочу там нагадати, що президент України і тодішній президент Польщі почергово відвідали обоє Польщу і Україну, де просили вибачення, прощаючи. Тобто, у нас насправді питання Волинської трагедії було вирішене ще тоді за за Ющенка", -- підкреслив Сергій.

Волонтер переконаний, що в умовах повномасштабної війни не слід оцінювати роботу чинного президента. Це може бути використано в інтересах противника. Проте Притула підкреслив, що його не влаштовує кадрова політика Зеленського.

"Питання доцільності, наскільки це там на що впливає, чи принесе це користь державі і війську, якщо ми там будемо десь критикувати, то я за я за справедливу критику. Мені, наприклад, не подобається кадрова політика Володимира Олександровича на багатьох напрямках. Але це питання внутрішньоукраїнське. Я не вважаю за нормальне, коли під час війни, коли ми потребуємо тотальної єдності, є люди, які критикують владу не тому, що є за що, а тому, що така поставлена задача", -- додав він.

Раніше "Телеграф" розповідав, як змінився Сергій Притула за час повномасштабної війни. Він остаточно зосередився на волонтерстві.

Читайте також