Аналітичне інтернет-видання

Мова йде про масове виробництво: фахівець поділився подробицями стосовно дронів-перехоплювачів.

На сьогоднішній день Росія зосередила свою увагу на ударах за допомогою "шахедів", повідомив Денис Попович.

Нещодавня атака Росії на Київ демонструє, що країна фокусується більше на використанні "шахедів", а не ракет.

Про це повідомив військовий аналітик Денис Попович в ефірі "Radio NV". "Останній удар по Києву виявився надзвичайно потужною атакою дронів, яка розпочалася і завершилася саме ними. Під час цієї дронової атаки відбулася також атака за допомогою ракет "Кинжал", після чого послідували удари балістичними та крилатими ракетами. На завершення ще були спроби знищити залишки дронів, які наближалися до Києва та літали в його околицях. Все це спрямовано на те, щоб знешкодити нашу систему протиповітряної оборони," – зазначив Попович.

Він також поділився інформацією про використання дронів-перехоплювачів в Україні. За словами Поповича, важливим викликом для нашої країни на даний момент є підготовка пілотів для управління такими безпілотниками.

"Ми розширюємо виробництво певного виду озброєнь і нам потрібні спеціалісти, які здатні їх ефективно використовувати... На даний момент у нас немає точних даних про кількість знищених "шахедів" завдяки дронам-перехоплювачам. Ми чули, що такі випадки мали місце. Але, без сумніву, мова йде про серійне виробництво. Адже деякі зразки вже обговорювалися ще минулого року. Отже, є конкретні розробки", - зазначив Попович.

Окрім цього, аналітик повідомив про атаки українських оборонних сил на пілотів російських тактичних безпілотників в районі фронтової лінії.

В даний момент політика зосереджена на ліквідації пілотів, які керують цими дронами. Хоча дрони можна виробляти в значній кількості, навчання екіпажів вимагає часу, і без належного управління їхня ефективність суттєво знижується. У цьому контексті новий командувач СБС Мадяр реалізує концепцію, яка акцентує увагу на знищенні не технічних засобів, а саме особового складу. Якщо не залишиться людей, які б їх запускали, то дрони втрачають свою функціональність, як зазначив Попович.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що під час відбиття російської атаки по Києву в ніч на 4 липня Україна використовувала для збиття "Шахедів" дрони-перехоплювачі. Він зокрема повідомив, що цим засобом ураження було збито десятки ворожих цілей.

Росія вже готується протидіяти українським дронам-перехоплювачам, розповів в інтервʼю УНІАН Сергій "Флеш" Бескрестнов, фахівець у галузі радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки. Зокрема, за словами експерта, Росія може встановлювати на такі БПЛА камери, які дозволять виявляти українські дрони-перехоплювачі та ухилятися від них.

Читайте також