Аналітичне інтернет-видання

Ющенко: я відчуваю позитивний настрій щодо того, як змінюється позиція Європейського Союзу в питаннях безпеки.

Третій президент України Віктор Ющенко висловив думку, що з початку повномасштабної війни європейська політика в оборонній сфері стає більш самостійною, а Європейський Союз проходить етап трансформації, що дозволяє йому більш ефективно реагувати на виклики, пов'язані з військовою безпекою.

Про це він розповів у коментарі кореспондентці Еспресо Діані Польовій.

"Мене дуже тішить те, що за останні три роки європейська політика у сфері безпеки й оборони набирає субʼєктності. Європа починає своїм голосом говорить. Вона розуміє, що весь час жити, як останні 70 років під американською парасолькою безпековою, негоже. Тим більше є багато запитань, коли майже 90-95% членів Альянсу, європейська частина, не сплачують належної частини коштів до оборонних відомств", - висловився Ющенко.

Експрезиденту також імпонує, що Європейський Союз змінив свою риторику і вперше в історії виділив Україні рекордну суму фінансування для забезпечення безпеки.

"Я висловив би думку, що мене охоплює позитивний оптимізм через те, як Європа змінюється, дорослішає і починає відповідальніше ставитися до всіх питань, пов'язаних з військовим потенціалом. Вона краще розуміє, принаймні більше, ніж нинішня адміністрація США, що дії українського солдата та нації в цілому є своєрідним захистом для Європи. На мою особисту думку, жодна інша країна в Європі не змогла б так ефективно виконати оборонні завдання, як це робить українська армія", - додав він.

Досліджуйте також: Не лише повернення до кордонів 1991 року: Віктор Ющенко розкрив, якою повинна бути остаточна перемога у війні з Росією.

Ющенко також сказав: диктатор РФ Володимир Путін дивився на Європу як на забавку, вважаючи її несерйозним супротивником у мілітарному сенсі.

Зокрема, він зазначив, що під час масштабного вторгнення Росії в Україну в їхньому запасі знаходилося 12,5 тисячі танків. У той же час, бундесвер, який є найбільшою армією в Європейському Союзі, мав лише 400 одиниць.

Путінська політика може завдати значної шкоди Європі, і вже існують прогнози щодо можливих термінів, коли він міг би розпочати агресію проти перших країн НАТО в Західній Європі. Необхідно дати йому зрозуміти, що умиротворення не є виходом. Ми вже бачили, як у 1938 році Британія та Франція намагалися задовольнити Гітлера, підписавши угоду в Мюнхені, і лише через вісім місяців після цього розпочалася найбільша війна в історії. Я не хочу навіть уявляти, що Європа та США можуть повторити цей шлях умиротворення, який, на жаль, знову активно пропагується. Наше завдання – вжити всіх заходів, щоб не допустити початку нової війни, яку всі сподіваються залишити в минулому, - підсумував Ющенко.

Читайте також