Після повернення Трампа до влади США не запровадили жодних нових обмежувальних заходів щодо Росії - Новини Весь Харків.

У деяких випадках адміністрація навіть послабила обмеження. Аналітики зазначають, що без нових заходів чинні санкції втрачають свою ефективність. Зокрема це створило можливості для появи нових фіктивних компаній, які перекачують кошти та критичні компоненти до росії, пише (https://www.nytimes.com/2025/07/02/us/politics/trump-russia-sanctions.html) The New York Times, які провели відповідний аналіз.
Санкції стали ключовим інструментом західної стратегії ізоляції Росії після її агресії проти України. Ця кампанія перетворилася на міжнародну гру в "кошки-мышки", оскільки методи обходу санкцій постійно з'являлися в різних куточках світу.
Під час президентства Байдена було запроваджено тисячі санкцій, орієнтованих на нові механізми. Проте цього року ці заходи припинилися, що підтверджує аналіз обмежень у сферах торгівлі, фінансових операцій та інших видів діяльності, пов'язаних із Росією.
Трамп використовує методику економічної політики, яка полягає у створенні тиску та здобутті важелів для укладення вигідних угод, зауважив Едвард Фішман, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики при Колумбійському університеті. "Проте, з Росією, з певних причин, він не прагне чинити тиск на Путіна", - додав він.
Адміністрація Байдена запроваджувала в середньому по 170 нових санкцій на місяць проти осіб і організацій, пов'язаних з Російською Федерацією. Ці обмеження охоплювали різні сектори, такі як видобуток нафти, виробництво озброєння, технологічні закупівлі та фінансові установи.
Загалом, адміністрація Байдена запровадила понад 6200 санкцій щодо осіб, компаній, суден та літаків, пов'язаних з росією. У останні тижні свого президентського терміну США значно посилили тиск, видавши майже втричі більше санкцій, ніж зазвичай.
Натомість ефект від минулого санкційного тиску вже починає слабшати. Перегляд торгівельних записів, онлайн-оголошень і корпоративних документів виявив понад 130 компаній в Китаї та Гонконзі, які рекламують продаж заборонених комп'ютерних чипів до росії. Жодна з цих компаній не перебуває під санкціями.
Якщо одна компанія потрапляє під обмеження, багато інших готові її замінити. Одна з таких фірм, HK GST Limited, рекламує чипи, необхідні для російських крилатих ракет, зокрема X-101. Компанія була зареєстрована в Гонконзі дев'ять місяців тому, а її вебсайт створено у лютому. Аналіз даних сайту пов'язує її з мережею із чотирьох дистриб'юторів електроніки. Усі ці компанії з'явилися в останні три роки.
Бездіяльність Трампа викликала критику з боку як республіканців, так і демократів, які вважають, що його адміністрація підриває західні зусилля у протистоянні російській агресії. У той же час, Трамп активно вводить санкції в інших регіонах світу. Протягом останніх шести місяців він запровадив понад 280 нових обмежень проти Ірану та осіб, які підтримують тероризм. Окрім того, він наклав санкції на суддів Міжнародного кримінального суду, які займаються розслідуванням можливих воєнних злочинів, скоєних Ізраїлем. Також санкції були застосовані для боротьби з наркотрафіком та кіберзлочинними угрупованнями.
Натомість адміністрація Трампа вирішила пом'якшити деякі санкції проти Росії. Так, у квітні Міністерство фінансів без зайвого шуму зняло обмеження з Карини Ротенберг, дружини російського олігарха. Її чоловік здобув багатство в галузях будівництва та енергетики, а також є близьким другом Путіна та важливою фігурою в його оточенні. Офіційне оголошення не містило жодних пояснень щодо причин скасування санкцій для Ротенберг, що виглядало досить незвично. Як громадянка США, вона стала однією з перших, на кого були накладені санкції після вторгнення.
У лютому Міністерство юстиції США ухвалило рішення про розформування робочої групи KleptoCapture, яка була заснована в 2022 році для виявлення і вилучення активів російських олігархів у різних країнах. Ця група координувала міжвідомчі розслідування, що призвело до конфіскації яхт, нерухомості та приватних літаків. Натомість Міністерство юстиції організувало нову робочу групу зі схожою структурою, яка тепер зосереджена на боротьбі з ХАМАС.
Відступ США залишив Європейському Союзу головну роль у запровадженні санкцій проти росії. Але обмеження ЄС поки менш всеосяжні, особливо щодо компаній і осіб поза рф, які допомагають москві обходити санкції. А кількість санкцій, запроваджених США, перевищує європейські більш ніж удвічі. Проте експерти зазначають, що ситуація починає змінюватися.
Источник: t.me/in_factum