Які причини стали підставою для подяки Зеленського трьом болгарським політикам, а також нагороди, яку вручив Стефанчук?
Посол України в Болгарії Олеся Ілащук виконала завдання, поставлене Верховною Радою, і вручила нагороди в той час, коли світ обговорював 1000 днів масштабної агресії Росії проти України.
"Українські новини" в Болгарії висвітлили скандал, пов'язаний з нагородженням болгарського політика Деляна Пеевського медаллю "За особливі заслуги", який став відомим в Україні, повідомляє DailyLviv.com. Маніпулятивну інформацію про цю подію розмістило авторитетне видання "Цензор.Нет".
Зокрема, автори не згадали, що, окрім Пеевського, Верховна Рада нагородила також інших болгарських політиків. Серед них Кіріл Петков, співголова партії "Продовжуємо зміни", а також Бойко Борисов, колишній прем'єр-міністр і лідер партії "ГЕРБ", яка нещодавно здобула перемогу на дострокових виборах. Це тріо зустрічалося в січні цього року з президентом Володимиром Зеленським, який під час відеоконференції висловив їм подяку за підтримку ухвалення військової допомоги Україні в Народних Зборах, незважаючи на сильний опір проросійських сил.
Отже, в січні демократам не було соромно сидіти поруч із Пеевським, і між ними не існувало жодного "санітарного кордону". Він вже тоді потрапив до списку "Магнітського" і вважався особою, яка має вплив на майже всі гілки влади в Болгарії. На той момент він залишався депутатом, таким же, як і зараз. Проте зараз він розколов турецьку партію "Рух за права та свободи" і став головою однієї з фракцій, пройшовши до парламенту в цій ролі.
"Він купував голоси виборців, переважно ромського населення", скаже хтось. Так, так подейкують, навіть звернулися до суду. Але наразі суд мовчить. А в Україні щодня гинуть люди.
Болгарським демократам легко вказувати на недоліки Верховної Ради через цю медаль. Але якби вони опинилися в ситуації, коли в їхніх оселях не було б світла або тепла, коли б їм доводилося кілька разів за ніч ховатися в укритті, а над головами пролітали "шахеди" та "іскандери", вони б, напевно, не звертали уваги на те, хто отримав нагороду за військову підтримку. Головним для них було б бажання, щоб ця війна швидше закінчилася, і щоб Україна не зазнала поразки.
Поразка України - це не просто втрати, а справжня трагедія, яка веде до нових актів геноциду. Це загибель вчителів, журналістів, діячів культури, тобто інтелектуального потенціалу нації. Це нагадує про "страчене Відродження" 30-х років минулого століття. Далі на нас чекає новий Голодомор, жертвами якого ми нині вшановуємо пам'ять, відзначаючи 92-гу річницю. Попереду можуть бути нові ГУЛАГи, м'ясні атаки на Європу з участю тих, хто вижив і був зламаний, а також "піджачники", десятки тисяч яких загинули у Дніпрі під час наступу на Київ у 1943 році. Слід лише звернути увагу на те, з якою жорстокістю та холоднокровністю московити розправляються з українськими військовополоненими...
І ще одне важливе зауваження. Видання "Цензор.Нет" не повинно публікувати особисті нападки на посла України в Болгарії Олесю Ілащук. Вона не є особою, яка позує для фотографій. Як представниця української держави, її зображують під час участі в різних заходах та зустрічах.
Пані посол виконала завдання Верховної Ради, вручивши нагороди в той момент, коли весь світ обговорював 1000 днів російської широкомасштабної агресії проти України.
На завершення, хотів би поділитися з вами думкою, яка стала популярною у Фейсбуці, від шанованого пастора Ангела Пілєва:
Деляна Пеевскі був удостоєний медалі за видатні заслуги перед українським народом, яку вручив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Це свідчить про те, що навіть суперечливі особистості можуть в певні моменти вчиняти благородно. Мої особисті почуття до Пеевскі не є позитивними, але така офіційна подяка підтверджує, що він, як політик, у критичний час для країни використав свою позицію, щоб надати необхідну допомогу. Причини його вчинків можуть бути різними, можливо, він намагається спокутувати свої минулі помилки, але безсумнівним залишається один факт — він дійсно допоміг, і це є найголовніше.
Кіріл Петков для мене теж неоднозначний, але не можна заперечувати, що він на посаді прем'єр-міністра Болгарії вислав 70 російських дипломатів-шпигунів.
Таким чином, президент Зеленський висловився досить ясно: "Рішення, прийняті вашими трьома партіями в болгарському парламенті, надзвичайно сприяли Україні. Я впевнений, що ми маємо справжніх союзників у вас, і щиро вдячний за ваші зусилля, навіть попри певні виклики, з якими стикається ваша країна". Ці слова озвучив президент України Володимир Зеленський під час відеозустрічі з лідерами партій "ГЕРБ", ПП та РПС Бойком Борисовим, Кірілом Петковим і Деляном Пеевскі.
З іншого боку, ніяка аналогічна медаль чи нагорода не могли бути вручені президенту Р. Радеву або К. Копєйкіну (Константін Константінов - голова проросійської партії "Возраждане" - "УВести"). Як мені відомо, Копєйкіну, наскільки я пам'ятаю, на українському кордоні поставили чорний штемпель і заборонили в'їзд на територію України.
Отже, слід пам'ятати, що навіть недобра особа здатна на добрі вчинки, тоді як порядна людина може виявити недоброзичливість.
Василь Жуківський, журналіст. Софія, 23 листопада 2024.