Загравши з образами миротворця, Трамп розпочав новий етап ядерної гонки.

Недостатньо продумана зовнішня політика Дональда Трампа поставила світ на край нової гонки ядерних озброєнь, що суперечить зусиллям теперішнього президента США, спрямованим на зміцнення миру, та значно підвищує ймовірність ядерного конфлікту. Цю думку висловлює редакційна стаття Financial Times.
Дональд Трамп (зображення з публічних джерел)
Як зазначають журналісти, Трамп вже давно висловлює занепокоєння щодо ризику ядерної війни та, зокрема, прагне уникнути подібної загрози. Після повернення до Білого дому він підкреслив своє бажання вести переговори з Росією та Китаєм для скорочення їх ядерних запасів. Крім того, Трамп намагається ініціювати нову угоду з Іраном, щоб запобігти можливості появи атомної зброї у руках режиму Тегерана.
Однак, як підкреслює Financial Times, саме Трамп став на заваді втіленню своїх планів. Його заяви про можливе виведення американських військ з Європи, а також помітне наближення США до Москви змусили ряд європейських країн серйозно переосмислити ідею повернення до ядерного стримування.
Зокрема, Німеччина та Польща вже публічно говорять про необхідність мати ядерні варіанти захисту -- принаймні через спільне використання ядерного потенціалу Франції або Великої Британії. Подібну тривогу через зниження надійності США як безпекового партнера висловлюють і союзники у Східній Азії, які відчувають тиск з боку ядерних загроз з боку Китаю та Північної Кореї. Дебати щодо можливості створення власного ядерного арсеналу з'являються навіть у Японії, де ця тема десятиліттями була під табу.
На Близькому Сході Іран продовжує свій шлях до створення ядерної зброї. Журналісти зазначають, що це сталося внаслідок рішення Дональда Трампа, який під час свого першого терміну вийшов з ядерної угоди з Іраном, що, по суті, дозволило Тегерану вільніше діяти. У відповідь на можливе ядерне посилення Ірану, інші регіональні союзники США, зокрема Туреччина та Саудівська Аравія, заявляють, що вони готові вжити симетричних заходів.
Експерти зазначають, що в умовах нестабільності, викликаної політикою Трампа в трьох ключових регіонах планети, навіть одна з країн-союзників США, яка вирішить створити ядерну зброю, може запустити ефект доміно серед інших держав.
Крім того, зазначає Financial Times, держави, які вже мають ядерну зброю, починають активно розширювати свої арсенали на тлі загострення глобального геополітичного протистояння.