Аналітичне інтернет-видання

Зеленський оголосив про введення нових санкцій та економічних заходів у зв'язку зі змінами в складі РНБО.

Україна розпочне експорт безпілотників до Сполучених Штатів.

У своєму вечірньому виступі президент України Володимир Зеленський розповів про початкові дії нового складу Ради національної безпеки і оборони. Він зазначив, що незабаром планується впровадження нових санкційних заходів, а також прийняття рішень, спрямованих на активізацію економічної співпраці.

"Я провів бесіду з секретарем РНБО Рустемом Умєровим. Після зміни складу Ради ми працюємо над конкретними рішеннями. Санкційні заходи вже на шляху. Завтра ми обговоримо економічні ініціативи з прем'єр-міністром Юлією Свириденко. Маємо намір затвердити відповідні документи в понеділок," - повідомив президент.

Крім того, Зеленський розповів про доповідь міністра закордонних справ щодо координації міжнародних санкцій. Особливу увагу було приділено узгодженості нового пакета обмежень ЄС із діями європейських країн, що не входять до складу Євросоюзу.

"Ми працюємо над тим, щоб санкційна політика була синхронізованою не лише в межах ЄС, а й у ширшому міжнародному форматі. Дав чітке доручення - діяти максимально оперативно", - наголосив президент.

Він також згадав про важливість домовленостей зі США, зокрема з Дональдом Трампом. Зеленський підтвердив готовність України швидко виконувати всі узгоджені пункти - як у сфері протиповітряної оборони, так і щодо постачання та закупівлі озброєння.

"Ми не тільки чекаємо на підтримку з боку Сполучених Штатів, але й маємо намір постачати до Америки нашу високоефективну військову продукцію. Особливо це стосується українських дронів, які вже продемонстрували свою ефективність у бойових умовах. Також ми активізували розробку систем перехоплення. Сподіваюся, що наступного тижня буде укладено кілька нових угод", - зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що до ініціативи Дональда Трампа щодо придбання американської зброї для України вже приєдналися вісім країн: Німеччина, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, Канада, Фінляндія та навіть Велика Британія. Водночас Франція, Італія та Чехія вирішили відмовитися від цієї пропозиції, пояснюючи це нестачею фінансів через зростання витрат на власну оборону.

Що насправді лежить в основі політики Трампа щодо України: його особисті амбіції, емоційний підхід чи прагматичні інтереси? Це питання розглядає Олег Шамшур у статті "Трамп проти себе: хто переможе — "домінатор" чи "геній оборудок"?".

Читайте також