Зеленський оголосив, що Україна готова поділитися з африканськими країнами своїм досвідом у боротьбі з "вагнерівцями".
Зеленський під час спілкування зі ЗМІ
Президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна відкрита для співпраці з африканськими країнами в галузі безпеки, пропонуючи обмін технологіями, зокрема безпілотниками, а також знаннями та досвідом у боротьбі з російською дезінформацією та впливом, включаючи виклики від найманців групи "Вагнер".
Цю інформацію він озвучив під час третьої Міжнародної конференції з продовольчої безпеки Grain from Ukraine, яка відбулася в суботу в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Ми маємо чітке уявлення про те, хто є представниками "вагнерівців". Нам відомі способи боротьби з ними і методи їх нейтралізації. Це підтверджує наявність необхідного досвіду", - зазначив він у відповіді на запитання журналіста з Сенегалу.
Зеленський зазначив, що українські військові брали участь у різноманітних місіях на африканському континенті, і підкреслив, що країна "має можливість інвестувати в контингент", враховуючи унікальний досвід сучасних українських збройних сил - це зовсім інший рівень підготовки.
Президент наголосив, що африканські країни можуть зацікавитися безпековими технологіями, які наразі розробляються та застосовуються в Україні, зокрема, повітряними та морськими безпілотниками.
"Не треба чекати війни. Будь-яких агресорів, які навіть подумки налаштовані до окупації або недружніх кроків в іншу країну, буде зупиняти те, що у вас є такі підходящі технології", - зазначив Зеленський.
За його словами, Україна також може допомогти в боротьбі з дезінформацією і з кіберзахистом, оскільки була об'єктом тисяч кібератак, зокрема на банківську систему, зв'язок.
"Не можна просто з України боротися з дезінформацією. Ми повинні бути присутніми у вас, а ваші країни, ваші лідери повинні бути відкриті для цього. Ми готові працювати проти російської дезінформації. Будь-якої дезінформації. Просто давати суспільству Африки правду, а вони нехай самі обирають, на якому вони боці, тому що вони вільні люди", - пояснив президент.
Конфлікт між Україною та Малі: яке відношення має Росія, туареги, золото та африканське турне Кулеби?
Згідно з висловлюваннями Зеленського, Африка зіткнеться з численними викликами, які зумовлені російським впливом як на території континенту, так і на ринках.
З досвіду України він наголосив на важливості пріоритетного ставлення до питань безпеки та незалежності, вважаючи їх більш суттєвими, ніж вигоди від дешевих ресурсів, навіть за умов економічних труднощів.
"Коли ваша країна почне переживати кризи, коли ваші діти... у такі моменти ціна на енергію чи бензин втрачає значення. Повірте, це дійсно важливо в мирний час, але під час війни це стає другорядним, якщо ви це допустите. Це питання цінності, цінності кожної нації, кожної держави", - підкреслив президент України.
Серед інших напрямів співпраці він назвав гарантування продовольчої безпеки, освіту, видобуток корисних копалин, цифровізацію та додаток "Дія".
"Усі ці речі ми можемо запропонувати з радістю", - заявив Зеленський.
Нещодавно в Малі терористична група "Аль-Каїда" атакувала колону ПВК "Вагнер". Джихадисти стверджують, що їм вдалося знищити щонайменше сімох найманців "Вагнера" та підірвати два автомобілі. Літком повстанці туареги оголосили про ліквідацію 84 бійців "Вагнера". Після успішної операції вони зробили спільне фото з українським прапором. Це зображення було опубліковано виданням Kyiv Post, а його достовірність підтвердили джерела в оборонних структурах. Представник Головного управління Міністерства оборони Андрій Юсов зазначив, що "повстанці отримали не лише необхідну інформацію, але й дані, які сприяли успішному проведенню військової операції проти російських військових злочинців". Що стосується ситуації в Малі, то у 2021 році відбувся новий переворот, внаслідок якого військові захопили тимчасового президента та прем'єра, перевізши їх на військову базу. Відтоді країна активно співпрацює з Росією, де російські найманці надають підтримку місцевим воєнізованим формуванням, навчаючи їх та беручи участь у бойових діях.