ЗМІ повідомляють, що Китай планує зняти санкції з європейських депутатів, щоб відновити торгові переговори.

Китай планує зняти санкції з п'яти чинних та екс-депутатів Європейського парламенту, які виступали проти порушень прав людини в країні, що може стати першим кроком до відновлення торговельних переговорів.
Цю інформацію наводить Politico, посилаючись на високопоставленого чиновника Європейського парламенту, повідомляє "Європейська правда".
Скасування санкцій відбувається на фоні рішення президента США Дональда Трампа трансформувати міжнародні торговельні зв’язки, запровадивши мита на імпорт, зокрема жорсткі обмеження були накладені на Китай. Виникла невизначеність спонукала Європейський Союз активізувати торговельні переговори з різними країнами світу.
З моменту введення Китаєм санкцій проти п'яти депутатів Європарламенту в 2021 році, парламент ввів неофіційне вето на Китай, поставивши умовою будь-яких потенційних дипломатичних контактів скасування санкцій Пекіном.
Депутати Європарламенту не пом'якшили свою критику Китаю, стверджуючи, що агресивна торговельна та промислова політика лідера країни Сі Цзіньпіна і порушення прав людини не можуть залишатися безкарними.
Головний депутат Європейського парламенту, відповідальний за міжнародну торгівлю, Бернд Ланге підкреслив, що, хоча співпраця з китайськими партнерами отримала позитивну оцінку, існує безліч труднощів, які заважають розвитку торгових зв'язків між Європейським Союзом і Китаєм.
"Нас серйозно турбує промислова політика Китаю, яка викривляє ринкові умови і сприяє створенню надлишкових потужностей, що заповнюють світовий ринок," - зазначив він, підкресливши також необхідність "активно обговорити" перешкоди для доступу на ринок, які встановлені Китаєм.
"Факти не змінюються зі скасуванням санкцій", - заявив французький соціаліст Рафаель Глюксманн, один із депутатів, на яких накладено санкції.
"Ми обговорюємо масові депортації, організовану примусову працю, звірства щодо уйгурського населення, жорстокі репресії і грубі порушення прав людини в Гонконзі, а також погрози, втручання і залякування Тайваню, не забуваючи про безліч інших істотних порушень прав людини," - зазначив Глюксманн.
Серед інших парламентарів, які підпали під санкції, можна виділити болгарського ліберала Ільхана Кючюка, словацьку правоцентристку Міріам Лексманн, а також двох німецьких представників: "зеленого" Рейнхарда Бютікофера і християнського демократа Міхаеля Галера.
Упродовж останніх кількох місяців спостерігається активізація взаємодії між Європейським Союзом і Китаєм. На початку квітня прем'єр Іспанії Педро Санчес здійснив візит до Китаю, а нещодавно європейський комісар з питань торгівлі Марош Шефчович провів переговори з китайськими партнерами. Запланована зустріч на високому рівні між ЄС і Китаєм має відбутися у липні.
Не так давно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що держави прагнуть налагодити співпрацю з надійними торговими партнерами в Європі, з огляду на те, що Трамп запровадив загальні торговельні тарифи.
22 квітня міністр закордонних справ Китаю Ван Ї обговорив з британським колегою Девідом Леммі питання "безкарного одностороннього тиску" на міжнародній арені.