Аналітичне інтернет-видання

Збільшення рівня недовіри до Порошенка до 70% свідчить про те, що громадяни України вимагають справедливих наслідків для цього політика, - заявив експерт | УНН

Недовіра українців до Порошенка зросла до рекордних 70% після запровадження санкцій та відкриття справи про державну зраду. Експерти заявляють, що це свідчить про запит на покарання.

За останній рік рівень недовіри українців до лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка зріс до рекордних 70%. Зокрема, ставлення суспільства до Порошенка ще більше погіршилось після санкцій та справи про держзраду. Це може свідчити про запит українців на справедливе покарання для політика, - пише політичний експерт Валентин Гладких, передає УНН.

Згідно з даними опитування, проведеного КМІС, довіра до Петра Порошенка у лютому 2024 року становила 31%, але наразі цей показник знизився до 25%. Водночас, кількість тих, хто не має довіри до колишнього президента, зросла до 70%. Варто зазначити, що зростання недовіри до політика співпало із введенням санкцій проти нього та відкриттям справи про державну зраду.

Збільшення рівня недовіри до Порошенка до 70% свідчить про те, що українці очікують справедливого покарання для колишнього президента. Ці цифри демонструють, що громадяни покладають свою віру на правоохоронні органи та законодавство, а не на Порошенка. Суспільство чітко дає зрозуміти: Порошенко не є жертвою обставин, а скоріше спільником у злочинах, -- підкреслює Валентин Гладких.

Експерт зазначив важливу тенденцію в суспільному ставленні до політиків: довіра до державного лідера зростає, тоді як до тих, хто дотримується принципу "чим гірша ситуація в країні, тим краще для нього", вона знижується. Серед основних факторів, що вплинули на цю зміну у ставленні до Порошенка, можна виділити його зв'язки з Росією, численні корупційні скандали, а також розкішний спосіб життя політика та його родини в умовах війни.

"Порошенко зрадив. І не просто зрадив. Він проміняв Україну на криваві гроші путіна. Він обіймав диктатора, а потім зі сльозами нагороджував героїв посмертно, а потім знову торгував з Росією. Його діти проміняли Україну на лакшері-життя в Лондоні. Для нього держава, як і для путіна -- джерело ресурсів.

Українці сприймають його та подібних до нього як паразитів, які роками висмоктують ресурси з держави. Свинарчуки, офшорні компанії, Мальдіви, "сліпі трасти", Липецькі фабрики, сини, які уникають служби, піар на трагедіях, розкішні вбрання від Loro Piana вартістю майже 1 мільйон за фільм про загиблих у Бучі, прибутки від донатів українців, негідна спроба через суд привласнити твори російських художників на ім'я дружини, та понад мільярд доларів доходу під час війни. Порошенко протягом багатьох років співпрацював із тими, хто вбиває наш народ, а нині, поки країна терпить муки, насолоджується найкращими моментами свого життя.

Поки Україна в mourning своїх героїв, багато людей висловлюють ненависть до Порошенка. "Саме тому вважають, що він повинен понести відповідальність", - підсумовує Гладких. Дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 2 по 12 травня, використовувало телефонні інтерв'ю, базуючись на випадковій вибірці мобільних телефонних номерів. В опитуванні, що охопило всі регіони підконтрольної Україні території, взяли участь 1010 респондентів.

Відомо, що 13 лютого було введено санкції щодо кількох олігархів і політичних діячів, які становили загрозу національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України, а також підтримували терористичні дії. Серед інших, до санкційного списку потрапив і Петро Порошенко.

Зокрема, Петра Порошенка піддавали критиці за його можливу участь у лобіюванні Харківських угод, що стосувалися Чорноморського флоту в Криму. Його також звинувачували у фінансуванні терористичних угруповань шляхом закупівлі вугілля з непідконтрольних Україні територій. Крім того, його діяльність пов'язували з торгівлею в умовах війни з Росією, зокрема через Липецьку фабрику та завод "Богдан" у Росії. Також серед звинувачень було спільне з Медведчуком та російськими бізнесменами незаконне відчуження нафтопроводу в інтересах держави.

Читайте також