Акція на захист клімату планети: українська хроніка

 

У грудні цього року у Копенгагені відбудеться зустріч представників усіх країн, які мають підписати нову угоду в рамках Конвенції ООН про зміну клімату. Ця угода повинна прийти на зміну Кіотському протоколу, термін дії якого закінчується у 2012 році. Проект цієї угоди передбачає принципово нові вимоги до країн-учасниць, - суттєве зменшення викидів парникових газів у атмосферу, жорсткіші санкції за перевищення допустимих норм чи відмову від ратифікації угоди. Крім того, до нової угоди будуть включені багато країн, які на момент підписання Кіотського протоколу вважалися такими, що розвиваються, але на сьогодні їхні економіки вже досягли такого розвитку, що не застосовувати для них обмеження викидів парникових газів просто неможливо. Але на сьогодні, коли до фінальної зустрічі залишилося вже зовсім мало часу, існує реальна загроза того, що самміт у Копенгагені закінчиться нічим. Основною проблемою переговорів більшість експертів вважає позицію так званої «групи 77 і Китай». Ці країни, які все ще вважаються такими, що розвиваються, можуть і далі розвивати свою економіку, не будучи зв'язані зобов'язаннями в рамках Кіотського протоколу. Звісно, країни центральної Європи, зокрема ЕС, повинні взяти на себе суттєву частку витрат бідніших країн. ЕС погоджується зробити це, тільки якщо інші багаті країни візьмуть на себе таку ж саму частку витрат. Існує невпевненість і у позиції США, які так і не підписали Кіотський протокол. Усі країни розуміють, що в умовах загальної рецесії, в умовах, коли першочерговою задачею для всіх є відродження економіки та ліквідація безробіття, буде важко провести масштабні зміни і знайти довгострокове рішення екологічної проблеми.

 

По всьому світові напередодні самміту у Копенгагені екологічні громадські організації за широкої підтримки населення проводять акції з метою привернення уваги світових лідерів, громадськості та ЗМІ до проблеми зміни клімату. Мета усіх цих акцій - закликати світових лідерів прийняти швидкі та ефективні заходи щодо глобального потепління та показати, що громадськість більшості країн підтримує підписання нової кліматичної  угоди. В Україні також проходить ціла серія акцій підтримки.

 

Міжнародний рух 350.org проводить акцію “350 ппм”, що відбудеться 24-го жовтня з 12:00 до 16:00 в Києві біля станції метро Хрещатик. Це одна з 2252 акцій, що проводяться одночасно в більш ніж 140 країнах світу. Зокрема, на схилах Евересту альпіністи розмістять банери з цифрою 350.

 

Сучасні наукові дослідження показують, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері в середньому 350 частин на мільйон є критичним рівнем для сталого безпечного існування всього живого на планеті.  На даний момент концентрація СО2 в атмосфері  390 частин на мільйон, що вже перевищує безпечний рівень.

 

Вперше Україна приєднується до всесвітньої кліматичної акції. В українській акції, крім  руху 350.org, беруть участь Національний Екологічний Центр України, КліматІнфо, магазин екологічних товарів Sexygreen, екоклуб «Зелена хвиля» та «Волонтери ООН». До участі запрошуються всі волонтери екологічного руху та просто свідомі люди, котрі хочуть допомогти привернути увагу до проблеми зміни клімату.

 

В Києві люди зберуться разом, щоб скласти велике число 350 зі своїх тіл та побудувати Дерево Вітру з 350 вітрячків в рамках Єдиного дня дій на захист клімату, масштабніше якого ще не було в історії.

 

Під гаслом «Дамо Планеті Бути!» о 12.00 з Майдану Незалежності у напрямку до метро «Хрещатик» розпочнеться карнавальна хода. Активісти різних екологічних організацій, одягнені у веселі костюми тварин та рослин, пройдуть під музичний супровід центральною вулицею столиці. Також у програмі - екологічна гра та кліматичний фотоквест, переможець якого отримає приз. Всім учасникам буде запропоновано підписати листа до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Все це під живу музику фортепіанного оркестру в аквалангах.

 

В рамках акції в ТЦ «Альта Центр» о 15.00 відбудеться урочисте відкриття соціально-екологічного проекту міжнародної молодіжної організації AIESEC «Green Rush». В програмі – театралізований показ мод від українського дизайнера Ілони Співак «Заради майбутнього» за участі театру «Чорний квадрат».

 

Контакти:

Щоб взяти участь в карнавальній ході потрібно зареєструватися на сайті http://www.350.org/ru/kiev2410 та заповнити форму “RSVP for this event”. Або просто прийти в карнавальному костюмі об 11-30, 24 жовтня, на майдан Незалежності, під глобус навпроти Головпоштампту.

 

За детальною інформацією звертатися за номерами:

099 716 11 54 - Катерина Мірошніченко,

063 628 67 57 - Любов Єремічева,

097 144 03 12 - Юлія Маклюк.

Або - за адресою 350ukraine@googlegroups.com чи ukraine@350.org

 

Для участі у фотоквесті потрібно до 22 жовтня сформувати команду (3-5 людей) і повідомити її назву та імена учасників за телефоном 063 156 89 96  (з 13:00 до 20:00) або надіслати листа на адресу 350photoquest@gmail.com. Якщо команди немає, то можна зареєструватися самому, команда буде сформована з подібних заявок. Все, що потрібно для участі у конкурсі, це фотоапарат або мобільний телефон з фотокамерою.

 

З 18 жовтня одна з найпотужніших міжнародних організацій, «Всесвітній Фонд Природи» (WWF), проводить в Україні масштабний інформаційний тур «Клімат змінюється! Час діяти разом!». Міжнародному фонду допомагають такі українські громадські організації як «Голос природи» (Дніпродзержинськ), «Екосфера» (Ужгород), «Екоклуб» (Рівне) та «Зелений світ» (Чортків). Підтримали тур Міністерство охорони навколишнього природного середовища, Національне агентство з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, робоча група неурядових організацій з питань зміни клімату та європейське відділення компанії Toyota.

 

Тур WWF з кліматичних змін є загальноєвропейським і проходить послідовно в Угорщині, Румунії, Болгарії, Австрії, Сербії й Україні (в Україні цей захід відбувається вдруге). Цього року учасники акції вже відвідали Ужгород, Львів та Тернопіль. Сьогодні акція проходила в Рівному, а завтра, 22 жовтня, WWF добереться до Києва. Після столиці на шляху туру залишаться ще два українських міста – Дніпродзержинськ (24 жовтня) та Одеса (26 жовтня).

 

Головною метою інформаційного туру є пропаганда ефективного енергоспоживання для зменшення викидів вуглекислого газу в амтосферу. Для цього учасники туру намагаються привернути увагу людей до проблеми глобального потепління, компетентно розяснювати причини і наслідки зміни клімату та сприяти впровадженню "дружніх клімату" рішень і технологій у домашньому господарстві. В експозиції представлені технології та поради для домівки, які дають можливість знизити викиди вуглекислого газу у побуті та зробити свій внесок у боротьбу із глобальним потеплінням.

 

Також WWF привертає увагу до екологічних автомобільних технологій, у тому числі технології гібридних автомобілів (наприклад, гібридний автомобіль Toyota Prіus може вдало комбінувати бензин і електричну енергію, що дозволяє заощаджувати паливо й зменшувати викиди вуглекислого газу до 60 %). Власний вантажний автомобіль туру «PANDA-1», який використовується для перевезення інформаційних стендів і демонстраційних експонатів, обладнаний сонячними панелями і вітряком, які дають "зелену" енергію. Це дозволяє власній системі електроживлення вантажівки підтримувати саунд-систему й відеопанель, на якій демонструють фільми й відеоролики на тему зміни клімату.

 

На інформаційних стендах можна прочитати основну інформацію про глобальне потепління і його наслідки для природи і людства, волонтери поширюють тематичну літературу. Як і на акції 350.org, збираються підписи під зверненням до уряду з вимогою вжиття заходів для зниження викидів парникових газів.

 

Серед розваг - електричні велотренажери, які допоможуть всім охочим визначити, на що вистачить виробленої ними енергії: на роботу тостера, мікрохвильової печі чи комп'ютера? В дитячому куточку великий білий ведмідь допомагає дітлахам створити власноруч магніти у формі ведмедиків і покатати їх на вертольоті, що працює від сонячних батарей. До цього дійства здалеку привертає увагу величезний надувний помаранчевий тент.

26 жовтня - презентація глобального звіту Світового банку про зміну клімату. Презентація проходитиме з 14:30 до 16:00 у приміщенні зали Вченої ради Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (м. Київ, метро "Університет", вул. Володимирська 60, т.зв. "Червоний корпус", 3-й поверх).


Презентаційний тур цього дослідження розпочинається саме з України
. В Україні в його організації взяли участь представництво Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові, ВМГО "Студентська республіка" та Міністерство освіти і науки України.

 

Основні висновки глобального "Звіту про загальносвітовий розвиток – 2010: розвиток і зміна клімату" буде представлено його автором Маріан Фей (США). Також у заході бере участь директор представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.


Презентація пройде у формі лекції з подальшим обговоренням. Планується інтерактивне включення з Харкова.

Зареєструватися на участь у заході можливо, відіславши заявку у вільній формі на електронну пошту studrespublika@bk.ru (вказати прізвище, ім'я, адресу електронної пошти, місце навчання або роботи, спеціальність (посаду) та номер мобильного телефону).

 

Запрошуємо журналістів та усіх свідомих людей, яким не байдужа доля планети, підтримати акції проти зміни клімату!

 

(Хроніку за матеріалами тематичних розсилок та інтернет-сайтів підготувала Анастасія Малишева).

Коментувати



Читайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

Контакти



Фото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.